Orientačný online test na koronavírus od Union zdravotnej poisťovne

online test na koronavírus od Union zdravotnej poisťovne

Jednoduchý indikatívny test, ktorý si môžete spraviť v priebehu pár minút, pripravila Union zdravotná poisťovňa pre všetkých, ktorí majú podozrenie, že by mohli mať ochorenie COVID-19.

online test na koronavírus od Union zdravotnej poisťovne

V situácii, keď pandémia koronavírusu ovplyvnila fungovanie celej spoločnosti, sa Union zdravotná poisťovňa snaží pomáhať meniť životy ľudí k lepšiemu. Pripravila množstvo aktivít, o ktorých si môžete prečítať tu.

Jednou z nich jej aj online orientačný test na ochorenie COVID-19. Na stránke koronatester.sk jednoduchý test zisťuje, či má užívateľ symptómy ochorenia COVID-19 a po vyhodnotení testu dostane aj inštrukcie o ďalšom postupe.

Odporúčania sa týkajú napríklad toho, či je potrebné kontaktovať záchrannú zdravotnú službu, ošetrujúceho lekára alebo zostať v karanténe. Výsledok testu však v žiadnom prípade nenahrádza laboratórne testy na ochorenie COVID-19 a lekárske vyšetrenie.

Členka predstavenstva Union zdravotnej poisťovne, Elena Májeková o koronatesteri hovorí: „Aj týmto online testom sa Union zdravotná poisťovňa snaží pomáhať a meniť životy ľudí k lepšiemu. Týmto testom chceme zabrániť zbytočnému šíreniu koronavírusu v čakárňach a ambulanciách lekárov. Rovnako je aj pre našich poistencov v čase zvýšeného rizika nákazy lepšie, ak si môžu najskôr spraviť orientačný test na koronavírus bezpečne zo svojho domova. Sme spoločensky zodpovední, preto je ochrana zdravia a prevencia pre nás prioritou.“

Overovanie symptómov v teste je založené na informáciách a pravidlách vyhodnocovania príznakov COVID-19 zo Svetovej zdravotníckej organizácie a zohľadňuje aj pravidlá vydané slovenskými štátnymi inštitúciami.

Chcem sa otestovať na COVID-19

Promama

Sme tím žien, ktorý sa s veľkým nadšením stará o Promamu. Chceme byť miestom, ktoré vám poradí, podporí vás a ukáže materstvo také, aké v skutočnosti je. Redakčný tím Promamy pripravuje niektoré články, hľadá na webe relevantné a zaujímavé informácie na tehotenské a materské témy. V spolupráci s odborníkmi, ale aj ochotnými mamičkami či oteckami, vymýšľa a realizuje prípravu redakčných videí.

Promama