Zdieľať

Oplatí sa poistiť si mobil proti krádeži?

Prečítajte si, ako zabrániť tomu, aby vám ukradli mobil, čo robiť, keď sa vám takáto smola prihodí, ale najmä, ako ušetriť vďaka poisteniu vášho mobilného telefónu.

V súčasnosti je dobrý mobilný telefón nevyhnutnosťou a mnohí sú ochotní za svoj vysnívaný mobil zaplatiť aj niekoľko stoviek eur. Investovať do kvalitného mobilu sa síce oplatí, no často už nemyslíme na to, že ho treba aj patrične chrániť.

Ako zabrániť krádeži mobilu?

Mobilné telefóny sa, bohužiaľ, veľmi často kradnú. Ako teda zabrániť tomu, aby vám mobil ukradli? Samozrejmosťou je nenechávať ho na verejných miestach bez dozoru, dávať pozor na svoju tašku či kabelku a sledovať okolie. Najčastejšie sa mobily kradnú na frekventovaných miestach práve počas dovoleniek, kde sa v dave turistov zlodej jednoducho stratí.

Čo robiť, ak vám ukradnú mobilný telefón?

Ak ste mali smolu a predsa len vám mobil ukradli, nezabudnite čo najskôr zablokovať SIM kartu, aby nemohlo dôjsť k jej zneužitiu. Určite nahláste krádež polícii, ktorá vám môže pomôcť telefón lokalizovať. V spolupráci s operátorom je totiž možné vďaka IMEI kódu zistiť, kto ukradnutý telefón používa a do istej miery aj jeho polohu. Síce sa táto metóda nedá použiť vo všetkých prípadoch, nikdy neviete, či sa to práve pri vašom telefóne nepodarí. Práve preto nahlásenie krádeže polícii aj s poskytnutím všetkých údajov o telefóne nepodceňujte.

Ak je možné, že ste telefón iba stratili, môžete využiť lokalizačnú službu na nájdenie telefónu. Takúto aplikáciu treba mať vopred nainštalovanú, no s veľkou presnosťou vie určiť polohu telefónu, ak je pripojený na sieť a napríklad zapnúť alarm, aby ste ho podľa zvuku vedeli nájsť.

Čo je najspoľahlivejšia ochrana vášho mobilu?

Najbezpečnejšie je, samozrejme, mať svoj mobil poistený. 🙂 S poistením domácnosti za pár eur dostanete pri krádeži vášho mobilu peniaze späť a môžete si kúpiť nový. Čo všetko poistenie domácnosti zahŕňa? V cene poistky získate ochranu zariadenia vašej domácnosti proti krádeži, vandalizmu, živlom, či dokonca vytopeniu susedmi.

Ak vám napríklad vykradnú domácnosť poistenú na 10 000 EUR, preplatíme vám notebook do 1000 EUR a mobily a tablety v domácnosti do sumy 2000 EUR. Ak vám ukradnú mobil mimo domova na Slovensku, preplatíme vám mobil až do sumy 300 EUR!

Vypočítajte si cenu poistenia domácnosti, a zistite viac o jeho výhodách.

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.
0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Súťaž o sonické zubné kefky
Philips Sonicare

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.

 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia