Atoms/icons/24/grey/info-24

….

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Príspevok na očkovanie proti hepatitíde A a B vo výške 50 %

Účinný spôsob, ako sa chrániť proti hepatitíde typu A a B, je očkovanie. Prispejeme vám naň až 50 % z ceny očkovacej látky.
Ockovanie proti hepatitide A a B
Ockovanie proti hepatitide A a B

Čo od nás dostanete?

Hepatitída typu A sa prenáša kontaminovanými predmetmi, potravinami a vodou, nazývaná je preto aj „chorobou špinavých rúk“. Hepatitída typu B sa prenáša priamym kontaktom s nakazenou krvou a inými telesnými tekutinami a na rozdiel od typu A môže spôsobiť trvalé následky. V súčasnosti je najúčinnejšou ochranou pred týmto vírusom očkovanie. Vakcínou, na ktorú vám prispejeme je možné očkovať od 16 roka veku dieťaťa a pozostáva z troch dávok .  

My vám na ochranu pred hepatitídou typu A a B prispejeme. Z ceny očkovacej látky TWINRIX ADULT vám preplatíme 50 %. 

Ako sa dá nakaziť vírusom žltačky?

Hepatitídou typu A sa môžete nakaziť napríklad v krajinách tropického a subtropického pásma. Jej inkubačná doba je 10 až 50 dní. Príznaky sa podobajú chrípke alebo tráviacim ťažkostiam. V pokročilom štádiu ochorenia sa môže objaviť typické zažltnutie kože a očných bielok.
Hepatitída typu B sa prenáša krvou a inými telesnými tekutinami. Nakaziť sa môžete od sexuálneho partnera, ale aj pri tetovaní alebo pri používaní spoločných hygienických potrieb ako zubná kefka.

Čo treba splniť?

Poistite sa za 3 minúty
priamo v mobile

Vďaka digitálnemu podpisu nemusíte už nikam chodiť, ani na nikoho čakať.
Našu online prihlášku podpíšete priamo v mobile.

Ako na to?

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.