Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Najkrajšie cyklotrasy v Bratislave a okolí. Poznáte ich?

cyklovýety v Bratislave a okolí
Bratislava sa na nedostatok možností športového a turistického vyžitia nemôže sťažovať. Príroda na skok z každej mestskej časti je určite veľkou devízou hlavného mesta.
cyklovýety v Bratislave a okolí

Ste z Bratislavy alebo okolia a hľadáte zaujímavé tipy, kam na bicykli? Či už ste cyklista začiatočník alebo športovec s top kondičkou, z nasledujúcich troch cyklotrás na Slovensku a v susednom Rakúsku si určite vyberiete. Rovina, kopce, lesy i historické pamiatky a pozostatky z čias dávno minulých. Stačí vysadnúť na bicykel a uvidíte to všetko.

Atoms/icons/80/grey-red/hory-80

Cestujte poistení doma aj v zahraničí.

Cestovné poistenie si u nás vyskladáte podľa seba. Pribaľte si poistenie batožiny, úrazu, zodpovednosti za škodu a iné. Rýchlo a jednoducho online

Cyklotrasa Bratislava - Kittsee

Ak ste z okolia Bratislavy, isto nám dáte za pravdu, že ideálne podmienky pre cyklistov nájdeme skôr za hranicami. Cyklotrasy v Rakúsku sú veľmi vyhľadávané. Prinášame vám tip na jednu takú jednoduchšiu. Petržalsko-rakúska cyklotrasa je vhodná aj pre začínajúcich cyklistov, či pre rodiny s malými deťmi: Jungmannova – Hálova – Vienna Gate – Kopčany – Kittsee – Berg – Petržalský bunker – Sad Janka Kráľa (cca 18 km).
Zvládnete ju i s prestávkami tak do 3 hodín. Odporúčame motivačnú zastávku v čokoládovni Kittsee. Alebo navštívte Starý zámok, či sa len tak pokochajte pohľadmi na okolité vinice, ktorých je tu hojne.

Cyklotrasa cez Devínsku Kobylu

Áno, aj v hlavnom meste, ktoré mnohí neprávom považujú za betónovú džungľu, nájdete krásne lesné prostredie plné kopcov. Jasným príkladom je Devínska Kobyla s nadmorskou výškou až 500 m.n.m. A vybrať sa sem môžete aj na bicykli. Táto trasa patrí k stredne náročným. Značnú časť tvoria lesné cesty, preto odporúčame skôr horské bicykle: Kuklovská – Dlhé Diely – Kráľov vrch – Jezuitský les – Švábsky vrch – Dúbravská Hlavica – Devínska Kobyla – Devínska Nová Ves (cca 11 km).
Počas cyklovýletu si užijete nádhernú prírodu, výhľad na Devínsky hrad či sútok Dunaja a Moravy. Určite vás to bude lákať odskočiť sa pozrieť na blízky Sandberg, kde bolo kedysi praveké more a dodnes je to tu akoby z iného sveta.

Cyklotrasa po Záhorí

Záhorie má svoje jedinečné čaro. Ak tam raz zablúdite, budete sa sem stále vracať na výlety. Príroda, jazerá, pokoj a množstvo hradov. Objavíte tu toho viac než dosť. A ak si trúfate na náročnejšiu trasu, počas ktorej toho veľa uvidíte, odporúčame nasledovnú: Záhorská Bystrica – Kačín – Malý Slavín – Biely kríž – Salaš – Kozí chrbát – Tri kamenné kopce – Pezinská Baba – Žilová – Salaš – Medené Hámre – Borinka – Stupava – Záhorská Bystrica (cca 65 km). Hoci prevýšenie je pomerne veľké (470), tie našliapané metre budú stáť za to. Užijete si krásne lesy cestou z Kačína na Biely kríž, pozostatky horskej osady Medené Hámre či chatovú oblasť medzi Stupavou a Mariankou. A večer padnete príjemne zničení do postele.

Poistenie vždy a všade

Predtým, ako vysadnete na bicykel a rozhodnete sa vydať do neznáma za krásami Slovenska či Rakúska, mali by ste sa zamyslieť nad dvoma vecami. Svojím zdravím a bezpečnosťou bicykla. Obe vám pomôže vyriešiť Union poisťovňa.
Stačí si vybaviť online krátkodobé cestovné poistenie pre prípad ťažkostí či úrazov a výhodné poistenie domácnosti. To sa vzťahuje na celú vašu športovú výbavu, je v ňom zahrnuté aj poistenie bicykla. Až potom môžete smelo a bez obáv vyraziť na výlety za dobrodružstvom, lebo budete vedieť, že je o vás postarané.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.