Zdieľať

Najkrajšie cyklotrasy v Bratislave a okolí. Poznáte ich?

cyklovýety v Bratislave a okolí
Bratislava sa na nedostatok možností športového a turistického vyžitia nemôže sťažovať. Príroda na skok z každej mestskej časti je určite veľkou devízou hlavného mesta.
cyklovýety v Bratislave a okolí

Ste z Bratislavy alebo okolia a hľadáte zaujímavé tipy, kam na bicykli? Či už ste cyklista začiatočník alebo športovec s top kondičkou, z nasledujúcich troch cyklotrás na Slovensku a v susednom Rakúsku si určite vyberiete. Rovina, kopce, lesy i historické pamiatky a pozostatky z čias dávno minulých. Stačí vysadnúť na bicykel a uvidíte to všetko.

Atoms/icons/80/grey-red/hory-80

Cestujte poistení doma aj v zahraničí

Cestovné poistenie si u nás vyskladáte podľa seba. Pribaľte si poistenie batožiny, úrazu, zodpovednosti za škodu a iné. Rýchlo a jednoducho online

Cyklotrasa Bratislava - Kittsee

Ak ste z okolia Bratislavy, isto nám dáte za pravdu, že ideálne podmienky pre cyklistov nájdeme skôr za hranicami. Cyklotrasy v Rakúsku sú veľmi vyhľadávané. Prinášame vám tip na jednu takú jednoduchšiu. Petržalsko-rakúska cyklotrasa je vhodná aj pre začínajúcich cyklistov, či pre rodiny s malými deťmi: Jungmannova – Hálova – Vienna Gate – Kopčany – Kittsee – Berg – Petržalský bunker – Sad Janka Kráľa (cca 18 km).
Zvládnete ju i s prestávkami tak do 3 hodín. Odporúčame motivačnú zastávku v čokoládovni Kittsee. Alebo navštívte Starý zámok, či sa len tak pokochajte pohľadmi na okolité vinice, ktorých je tu hojne.

Cyklotrasa cez Devínsku Kobylu

Áno, aj v hlavnom meste, ktoré mnohí neprávom považujú za betónovú džungľu, nájdete krásne lesné prostredie plné kopcov. Jasným príkladom je Devínska Kobyla s nadmorskou výškou až 500 m.n.m. A vybrať sa sem môžete aj na bicykli. Táto trasa patrí k stredne náročným. Značnú časť tvoria lesné cesty, preto odporúčame skôr horské bicykle: Kuklovská – Dlhé Diely – Kráľov vrch – Jezuitský les – Švábsky vrch – Dúbravská Hlavica – Devínska Kobyla – Devínska Nová Ves (cca 11 km).
Počas cyklovýletu si užijete nádhernú prírodu, výhľad na Devínsky hrad či sútok Dunaja a Moravy. Určite vás to bude lákať odskočiť sa pozrieť na blízky Sandberg, kde bolo kedysi praveké more a dodnes je to tu akoby z iného sveta.

Cyklotrasa po Záhorí

Záhorie má svoje jedinečné čaro. Ak tam raz zablúdite, budete sa sem stále vracať na výlety. Príroda, jazerá, pokoj a množstvo hradov. Objavíte tu toho viac než dosť. A ak si trúfate na náročnejšiu trasu, počas ktorej toho veľa uvidíte, odporúčame nasledovnú: Záhorská Bystrica – Kačín – Malý Slavín – Biely kríž – Salaš – Kozí chrbát – Tri kamenné kopce – Pezinská Baba – Žilová – Salaš – Medené Hámre – Borinka – Stupava – Záhorská Bystrica (cca 65 km). Hoci prevýšenie je pomerne veľké (470), tie našliapané metre budú stáť za to. Užijete si krásne lesy cestou z Kačína na Biely kríž, pozostatky horskej osady Medené Hámre či chatovú oblasť medzi Stupavou a Mariankou. A večer padnete príjemne zničení do postele.

Poistenie vždy a všade

Predtým, ako vysadnete na bicykel a rozhodnete sa vydať do neznáma za krásami Slovenska či Rakúska, mali by ste sa zamyslieť nad dvoma vecami. Svojím zdravím a bezpečnosťou bicykla. Obe vám pomôže vyriešiť Union poisťovňa.
Stačí si vybaviť online krátkodobé cestovné poistenie pre prípad ťažkostí či úrazov a výhodné poistenie domácnosti. To sa vzťahuje na celú vašu športovú výbavu, je v ňom zahrnuté aj poistenie bicykla. Až potom môžete smelo a bez obáv vyraziť na výlety za dobrodružstvom, lebo budete vedieť, že je o vás postarané.

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Martina Harsanyiova

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Tieto články by ťa mohli zaujímať

Tieto články
by ťa mohli zaujímať

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia