Mikrospánok – častý zabijak za volantom na cestách

mikrospánok
Len niekoľkosekundový mikrospánok dokáže spôsobiť veľkú tragédiu. Buďte pripravený a vyhnite sa mu. Poradíme vám, ako na to.
mikrospánok

Čo je to mikrospánok?

Krátky výpadok pozornosti, inak nazývaný aj mikrospánok, je veľkým nepriateľom na cestách. Napriek tomu, že trvá veľmi krátko, zvyčajne to nie je viac ako 10 sekúnd, spôsobuje pohromy.

Človek, stratí kontrolu nad sebou samým, stráca pozornosť a prestáva vnímať okolitý svet, zvuk, svetlo či akékoľvek predmety. Takýto malý výpadok pozornosti, spôsobuje vážne dopravné nehody. My vám poradíme ako sa mu vyhnúť.

Čo spôsobuje mikrospánok?

Aby ste sa mikrospánku vôbec vedeli vyhnúť, treba poznať jeho príčiny. Najnebezpečnejší je pre tých, ktorí trpia spánkovou poruchou, alebo pre tých, ktorí sú vystavení veľkému stresu.

Ak ste vystavení nadmernému stresu alebo neviete, čo je to kvalitný spánok, vaše telo nedokáže prirodzene regenerovať a nabrať silu. Následne je častým sprievodným faktorom únava za volantom.

Ako bojovať s mikrospánkom?

Vodič, ktorý sa stane obeťou mikrospánku, je po tomto krátkom výpadku zmätený a častokrát z ničoho nič strhne volant na stranu. Je to akýsi obranný mechanizmus, ktorý vie narobiť riadne škody. Ak sa už takéto niečo prihodí, je dobré mať havarijné poistenie, ktoré vám škody pokryje. Ale aby ste sa týmto nepríjemnostiam vyhli, poradíme ako sa na dlhú cestu pripraviť.

Atoms/icons/80/grey-red/hory-80

Cestujte poistení doma aj v zahraničí.

Cestovné poistenie si u nás vyskladáte podľa seba. Pribaľte si poistenie batožiny, úrazu, zodpovednosti za škodu a iné. Rýchlo a jednoducho online

Odpočinok a dobrý spánok je základ

Spánok je jedna z najdôležitejších činností, ktoré by ste mali vášmu telu dopriať. A preto sa nezabudnite pred dlhou cestou kvalitne vyspať.

Ideálne je, ak si doprajete kvalitný spánok viac ako jeden deň. Poznáte ten pocit, že najlepšie sa vám spí vo vlastnej posteli? Presne tak, nebudeme si klamať, každý má tú svoju najobľúbenejšiu. Preto by ste si mali práve zvoliť túto možnosť, ideálne je ak disponujete kvalitným matracom. Pred spánkom si nezabudnite poriadne vyvetrať, čerstvý vzduch vie s telom robiť zázraky.

Na cestu sa poriadne pripravte

Nezabudnite si pripraviť občerstvenie na cestu, vynechajte fast food a jedlo si radšej zaobstarajte sami. Siahnite po ľahších pokrmoch niekoľkokrát za večer či noc. Zeleninové jedlá vám nezaťažia žalúdok a pri ich trávení vás nezavalí pocit únavy.

Na vašom mieste, by sme neexperimentovali a stavili na overenú klasiku. Klasika, ktorá vám chutí a viete, že vám nespôsobí žalúdočné problémy. Pumpové jedlá nemusia byť vždy zlé, no ak nepoznáte cestu a neviete či na otvorenú pumpu vôbec narazíte, nespoliehajte sa na túto možnosť.

V rámci občerstvenia nezabudnite na nápoje, ideálne tie, ktoré obsahujú kofeín či cukor. Káva, zelený čaj, sladké limonády a podobne. Kofeín a cukor vám dodajú energiu a vy sa budete lepšie sústrediť na cestu.

Zabudnite na monotónnu cestu

Pripravte si poriadny playlist vašich najobľúbenejších hitov, ktoré vás udržia pri živote. Keď bude najhoršie, môžete si zaspievať, verte nám, že to je najlepší budíček.

Pokiaľ sa dá necestuje sami, zoberte na cestu parťáka, ktorý vám bude robiť spoločnosť. Ak už cestujete sami, môžete využiť čas na vzdelávanie či audioknihy, ktoré vás zároveň udržujú pri vedomí.

Dôležité je, aby ste pred cestou boli v psychickej aj fyzickej pohode. V zdravom tele, zdravý duch a s vyčistenou hlavou od starostí vám sústredenie pôjde lepšie.

V prípade, že sa vám mikrospánok naozaj prihodí, pomôže vám havarijná poistka. Našim klientom ponúkame tie najlepšie asistenčné služby a vysoké pokrytie škody.

Dnes už je samozrejmosťou možnosť vybaviť si online poistenie, takže návštevu pobočky môžete vynechať.

Za pár minút máte poistenie hotové z pohodlia vašej obývačky.

Vďaka našim kvalitným službám budú problémy spôsobené pri nehode ľahšie riešiteľné.