Atoms/icons/24/grey/info-24

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Mexiko: Teotihuacán a tretia najväčšia pyramída na svete

mexiko-01
Teotihuacán je pyramídový komplex zdobiaci Mexiko z obdobia pred aztékmi, ktorý bol najväčším mestom svojho času. Nejde o pyramídu z obdobia mayov, ako sa mnohí domnievajú. Aztékoviaho po príchode na toto miesto nazvali Teotihuacán, teda miesto, kde sa narodili bohovia.
mexiko-01
V článku si prečítate:

Cesta môže trvať aj dve-tri hodiny, kvôli neustálym zápcham

Teotihuacán leží v nadmorskej výške 2200 metrov. Nachádza sa asi 40 km od Mexico city a cesta trvá hodinu až…no to závisí od dopravy. Mexiko je preľudnené a niekedy sa môže stať, že vám cesta, ktorá inak trvá 20 minút, môže zabrať hodinu a pol, takže závisí, kedy sa pôjdete na pyramídy pozrieť. My sme šli v sobotu a zápchu sme zažili až po ceste naspäť do Mexika. Nebolo to nič hrozné, cesta nám trvala iba o polhodinu dlhšie.

Atoms/icons/80/grey-red/hory-80

Cestujte poistení doma aj v zahraničí.

Cestovné poistenie si u nás vyskladáte podľa seba. Pribaľte si poistenie batožiny, úrazu, zodpovednosti za škodu a iné. Rýchlo a jednoducho online

Jedna z najväčších pyramíd na svete v Teotihuacáne

Pyramída slnka je treťou najväčšou pyramídou na svete, hneď po pyramíde v Gaze, Egypte a pyramíde v Cholule, ktorá taktiež skrášľuje Mexiko.

Zdroj: archív Ivany Mišíkovej
Zdroj: archív Ivany Mišíkovej

Mexiko, kondička a pevné nervy

Keď budete na túto pyramídu vystupovať, pripravte sa na veľa schodov a veľa ľudí. Budete stáť v rade na schodoch na slnku, takže si pribaľte opaľovací krém. Ja som dokonca po čase použila dáždnik ako tienidlo, pretože bolo síce príjemných 25°C, ale bez toho, aby som si to uvedomila, ma slnko spieklo tak, že som bola červená. Schody sú taktiež miestami veľmi strmé, takže sa na to pripravte.

Zdroj: archív Ivany Mišíkovej

Keď som sa na tieto pyramídy bola pozrieť ja, pri zostupe naspäť dole sme museli čakať v rade, ktorý sa utvoril v okolí celej vrchnej plošiny. Výhľad zhora však stojí za to.

Zdroj: archív Ivany Mišíkovej

Nielenže je jedna z pyramíd treťou najväčšou na svete, ale celý tento komplex je najnavštevovanejším archeologickým náleziskom v Mexiku. Celé „námestie“ sa volá Cesta mŕtvych, po ktorej sa dostanete k Pyramíde mesiaca.

Zdroj: archív Ivany Mišíkovej

Teotihuacán je must visit atrakcia v Mexiku

Ak sa chystáte navštíviť Mexiko, Teotihuacán je miesto, ktoré musíte navštíviť, nielen kvôli jeho kultúrnemu a historickému významu, ale aj kvôli výhľadom, ktoré sú skutočne dychberúce. Cena taktiež nie je vysoká, vstup do areálu stojí 75 pesos, čo je niečo okolo 3,50 €.

Zdroj: archív Ivany Mišíkovej

Autor: Ivana Mišíková

Príliš veľa krajín, príliš málo času.

Zdroje: pakujsa.sk 

Regina Juhásová

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.