Zdieľať

Lyžovačka v zahraničí – na čo by ste nemali zabudnúť?

lyžovačka s deťmi v zahraničí
Lyžiarska sezóna sa tento rok rozbehla pomerne skoro s bohatou nádielkou snehu. Chystáte sa konečne vyraziť do blízkych lyžiarskych stredísk v Rakúsku alebo Taliansku? Čo všetko potrebujete a aké tam platia pravidlá?
lyžovačka s deťmi v zahraničí
V článku si prečítate:

Dostupnosť, kvalitné služby, pravidelne zasnežované a upravované svahy, množstvo prepojených zjazdoviek, výhodné skipasy… Vo vymenúvaní výhod by sme mohli ešte pokračovať. Práve preto sú rakúske a talianske lyžiarske strediská u nás také obľúbené.

Kde potrebujete lyžiarske prilby aj reťaze?

Pred cestou na lyžovačku v zahraničí by ste nemali zabudnúť, že v rôznych krajinách platia na svahoch rôzne pravidlá. Napríklad, lyžiarska prilba je v Rakúsku povinná do 15 rokov, no v Taliansku už dva roky platí, že ju musia nosiť deti a mladí ľudia do 18 rokov.

Rovnako sa nevypláca zabúdať na zimné pneumatiky, ktoré v Rakúsku musí mať vaše auto už od 1. novembra až do 15. apríla a musia spĺňať aj hĺbku dezénu (minimálne 4 mm). Autá nad 3,5 tony musia byť vybavené aj snehovými reťazami, na niektorých horských priechodoch sú v snehu povinné pre všetky vozidlá.

Atoms/icons/80/grey-red/hory-80

Cestujte poistení doma aj v zahraničí.

Cestovné poistenie si u nás vyskladáte podľa seba. Pribaľte si poistenie batožiny, úrazu, zodpovednosti za škodu a iné. Rýchlo a jednoducho online

Cestovné poistenie v Taliansku musíte mať

V Rakúsku aj Taliansku vám síce platí Európsky preukaz cestovného poistenia, ale pozor! V Taliansku je už dva roky povinné poistenie zodpovednosti pri športe a to si môžete vybaviť ako súčasť krátkodobého cestovného poistenia. 

Cestovné poistenie si vybavíte naozaj veľmi rýchlo a pohodlne – online, trebárs aj tesne pred odchodom.

Cestovné poistenie vás okrem poistenia zodpovednosti za škody, ktoré spôsobíte niekomu inému na majetku či zdraví ochráni aj v prípade úrazov a ochorení, ktoré si vyžadujú ošetrenie v zdravotníckom zariadení. V rámci poistenia liečebných nákladov budú pokryté náklady na vaše ošetrenie aj hospitalizáciu, lieky či prevoz do nemocnice, aj domov na Slovensko. Poistenie pokrýva ošetrenie aj v súkromných ambulanciách či nemocniciach. 

Máte v rámci neho nárok aj na nepretržité asistenčné služby. Treba však počítať s tým, že za ošetrenie budete musieť zaplatiť priamo na mieste, preto je dôležité prevziať všetky dokumenty a lekárske správy, rovnako aj potvrdenie za platbu. Na základe nich vám náklady preplatíme. 

Cestovné poistenie online vás ochráni aj pri lyžovaní či snowboardovaní, môžete si dokonca v rámci doplnkového poistenia pripoistiť aj Náklady na technickú pomoc pri záchrannej akcii

To zahŕňa pátranie a vyslobodzovanie, či prepravu do zdravotníckeho zariadenia (ak nie je hradená z poistenia liečebných nákladov). 

Cestovné poistenie sa oplatí mať. Aj v nepríjemných situáciách vám pomôže zvláduť stres a náročné chvíle. Vybavte si ho ešte pred tohtoročnou lyžovačkou v zahraničí!

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.