Lyžovačka v zahraničí – na čo by ste nemali zabudnúť?

lyžovačka s deťmi v zahraničí
Lyžiarska sezóna sa tento rok rozbehla pomerne skoro s bohatou nádielkou snehu. Chystáte sa konečne vyraziť do blízkych lyžiarskych stredísk v Rakúsku alebo Taliansku? Čo všetko potrebujete a aké tam platia pravidlá?
lyžovačka s deťmi v zahraničí

Dostupnosť, kvalitné služby, pravidelne zasnežované a upravované svahy, množstvo prepojených zjazdoviek, výhodné skipasy… Vo vymenúvaní výhod by sme mohli ešte pokračovať. Práve preto sú rakúske a talianske lyžiarske strediská u nás také obľúbené.

Kde potrebujete lyžiarske prilby aj reťaze?

Pred cestou na lyžovačku v zahraničí by ste nemali zabudnúť, že v rôznych krajinách platia na svahoch rôzne pravidlá. Napríklad, lyžiarska prilba je v Rakúsku povinná do 15 rokov, no v Taliansku už dva roky platí, že ju musia nosiť deti a mladí ľudia do 18 rokov.

Rovnako sa nevypláca zabúdať na zimné pneumatiky, ktoré v Rakúsku musí mať vaše auto už od 1. novembra až do 15. apríla a musia spĺňať aj hĺbku dezénu (minimálne 4 mm). Autá nad 3,5 tony musia byť vybavené aj snehovými reťazami, na niektorých horských priechodoch sú v snehu povinné pre všetky vozidlá.

Atoms/icons/80/grey-red/hory-80

Cestujte poistení doma aj v zahraničí.

Cestovné poistenie si u nás vyskladáte podľa seba. Pribaľte si poistenie batožiny, úrazu, zodpovednosti za škodu a iné. Rýchlo a jednoducho online

Cestovné poistenie v Taliansku musíte mať

V Rakúsku aj Taliansku vám síce platí Európsky preukaz cestovného poistenia, ale pozor! V Taliansku je už dva roky povinné poistenie zodpovednosti pri športe a to si môžete vybaviť ako súčasť krátkodobého cestovného poistenia.

Cestovné poistenie si vybavíte naozaj veľmi rýchlo a pohodlne – online, trebárs aj tesne pred odchodom.

Cestovné poistenie vás okrem poistenia zodpovednosti za škody, ktoré spôsobíte niekomu inému na majetku či zdraví ochráni aj v prípade úrazov a ochorení, ktoré si vyžadujú ošetrenie v zdravotníckom zariadení. V rámci poistenia liečebných nákladov budú pokryté náklady na vaše ošetrenie aj hospitalizáciu, lieky či prevoz do nemocnice, aj domov na Slovensko. Poistenie pokrýva ošetrenie aj v súkromných ambulanciách či nemocniciach.

Máte v rámci neho nárok aj na nepretržité asistenčné služby. Treba však počítať s tým, že za ošetrenie budete musieť zaplatiť priamo na mieste, preto je dôležité prevziať všetky dokumenty a lekárske správy, rovnako aj potvrdenie za platbu. Na základe nich vám náklady preplatíme.

Cestovné poistenie online vás ochráni aj pri lyžovaní či snowboardovaní, môžete si dokonca v rámci doplnkového poistenia pripoistiť aj Náklady na technickú pomoc pri záchrannej akcii

To zahŕňa pátranie a vyslobodzovanie, či prepravu do zdravotníckeho zariadenia (ak nie je hradená z poistenia liečebných nákladov).

Cestovné poistenie sa oplatí mať. Aj v nepríjemných situáciách vám pomôže zvláduť stres a náročné chvíle. Vybavte si ho ešte pred tohtoročnou lyžovačkou v zahraničí!