Atoms/icons/24/grey/info-24

Od 1. 7. 2022 nebude možné na našich pobočkách platiť za poistenie v hotovosti. Zmena sa netýka poistenia pre cudzincov a cestovného poistenia.

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Idete lyžovať do Talianska? Potrebujete poistenie zodpovednosti

lyžovanie v Dolomitoch
Okrem povinnej prilby pre lyžiarov do 18 rokov zaviedlo Taliansko v novom roku niekoľko ďalších pravidiel pre bezpečnejšiu lyžovačku.
lyžovanie v Dolomitoch
V článku sa dočítate

Čo sa mení pre lyžiarov v Taliansku?

Taliansko chce bezpečnejšie lyžovačky. Už od nového roka sú na svahoch povinné lyžiarske prilby pre všetkých do 18 rokov. Zakazuje sa požívanie alkoholu pri športe a zavádza sa aj ďalšie nariadenie – povinné poistenie zodpovednosti pre prípad škody na majetku alebo na zdraví spôsobené iným osobám.

Kto tieto pravidlá rešpektovať nebude, riskuje pokutu vo výške až do 150 eur a stratu skipassu. Nehovoriac o tom, že v prípade nehody môže prísť na súde s poškodenou osobou o ďalšie tisícky eur.

Poistenie zodpovednosti je možné získať v rámci krátkodobého cestovného poistenia – štandardne zahŕňa aj rekreačné lyžovanie a snowboarding po vyznačených trasách, nemusíte si ho pripoisťovať osobitne. Navyše, aj cena je veľmi priaznivá.

Atoms/icons/80/grey-red/hory-80

Cestujte poistení doma aj v zahraničí

Cestovné poistenie si u nás vyskladáte podľa seba. Pribaľte si poistenie batožiny, úrazu, zodpovednosti za škodu a iné. Rýchlo a jednoducho online

PRÍKLAD:

Pri pobyte v Taliansku na 7 nocí zaplatí tridsaťročný poistenec za poistku 9,80 eur. Tá zahŕňa okrem poistenia zodpovednosti aj odškodnenie v prípade trvalých následkov po úraze, ako aj preplatenie všetkých účtov za ošetrenie, lieky, pobyt v nemocnici a 24 hodinovú asistenciu. Ak by bol tento klient navyše poistený v Union zdravotnej poisťovni, prináleží mu 50 % zľava a teda poistka na celú lyžovačku ho bude stáť len 4,90 eur.

Naše štatistiky úrazov

„Na Slovensku nie je úplne bežné súdiť sa, keď vám niekto nechtiac zlomí lyže alebo do vás na svahu narazí a poraní vám napríklad ruku. Ale v zahraničí to nie je žiadna zvláštnosť – stačí trochu smoly a žaloba je na svete,“ vysvetľuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa Unionu. Ďalej dodáva: „Naše štatistiky hovoria, že najviac úrazov sa stane v Rakúsku. Taliansko je hneď na druhom mieste. Pokiaľ ide o najčastejšie úrazy na lyžiarskych svahoch, až v 41 percentách prípadov išlo o zranenia kolien. Ďalej sú to zranenia ramien (14 %), rúk (8 %), hlavy a členkov (po 6 %). Čiernym dňom je nedeľa a najmenej úrazov sa stáva v utorky,“ dopĺňa Dupaľová Ksenzsighová.

Certifikát k poisteniu v angličtine

Klient s platnou zmluvou cestovného poistenia, ktorá zahŕňa poistenie zodpovednosti za škodu, môže požiadať o vydanie certifikátu v angličtine, ktorý potvrdzuje poistné krytie a ktorý bude možné pri kontrole v talianskych lyžiarskych strediskách predložiť.

Klienti si o potvrdenie môžu požiadať e-mailom na adrese: union@union.sk alebo telefonicky na čísle 0850 111 211. Prípadne sa preň môžu zastaviť na niektorom z našich kontaktných miest.

Martina Harsanyiova

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Hodnota vášho bývania medziročne stúpla o 18 %.
A čo vaša poistka?

Ak je poistná suma nižšia ako hodnota majetku, v prípade škodovej udalosti sa môže stať, že vyplatená poistná suma vám nebude stačiť na úplnú obnovu poistenej veci. 

Zistite, koľko by vás stálo poistenie nehnuteľnosti pri jej aktuálnej hodnote.