Zdieľať

Ktorá zdravotná poisťovňa sa o vášho anjelika postará najlepšie?

ktora zdravotna poistovna sa o vasho anjelika postara najlepsie

Podľa slov mnohých mamičiek je práve tehotenstvo a dlho očakávaný príchod bábätka na svet tým najkrajším obdobím, aké existuje. Ak chcete vedieť, ako pomáha Union zdravotná poisťovňa mamičkám a aké výhody môže bábätko aj s mamičkou získať, prečítajte si náš článok.

ktora zdravotna poistovna sa o vasho anjelika postara najlepsie

Aj najmenšie bábätká sa u nás majú, ako v bavlnke

My v Union zdravotnej poisťovni vieme, že príchod nového člena rodiny so sebou prináša aj nové výdavky. Pomáhame rodičom vysporiadať sa s čoraz vyššími doplatkami za lieky a dietetickými potravinami. Už od začiatku budúceho roka budeme všetkým deťom do 18 rokov poisteným u nás vracať doplatky za lieky a dietetické potraviny a to dokonca v neobmedzenej výške. Áno, čítate správne. Doplatky budeme vracať bez akéhokoľvek finančného limitu všetkým deťom poisteným v Union zdravotnej poisťovni. O vrátenie doplatkov budú môcť požiadať rodičia jednoducho cez našu Online pobočku.

 

Ako ochrániť  to najcennejšie?

Azda jedno z najšťastnejších a zároveň aj pomerne stresujúcich období pre mamičku je obdobie po narodení vytúženého dieťatka. Moderná medicína nevie niektoré ochorenia odhaliť, pretože často prídu neočakávane a bez varovania, napríklad počas spánku. Medzi takéto ochorenia patrí aj SIDS – Syndróm náhleho úmrtia dojčiat, spôsobeného zástavou dýchania počas spánku.

Aby sa mamičky počas spánku neobávali o svoje dieťatko, poskytujeme im bezplatné zapožičanie monitoru dychu a pohybu „Nanny“. Monitor Nanny mamičkám zapožičiavame po dobu najkritickejšieho obdobia, ktorým je prvých 6 mesiacov dieťatka. Monitor dychu Nanny je presný a spoľahlivý, preto ho využívajú zdravotnícke a dojčenské ústavy na celom Slovensku. Vďaka Unionu pokojne spáva už viac ako 8 200 mamičiek.

 

Uchovajte si všetky najdôležitejšie okamihy

Spomínate si, ako ste vyberali meno pre vaše dieťatko a kedy urobil váš drobček prvé kroky? Aby ste si najkrajšie chvíle strávené s dieťatkom mohli pamätať navždy, máme pre vás krásnu knižku Naše dieťatko. Knižka je ilustrovaná a robená formou denníčka. Vďaka tomu sa z nej teší už vyše 1 200 mamičiek. Do knižky je možné zaznamenávať najdôležitejšie okamihy, nalepovať fotografie, či iné obrázky.

 

Zľavy v hodnote až 60 EUR

Keďže starostlivosť o dieťatko býva nákladná, poskytujeme navyše aj zľavu v hodnote 30 EUR na nákup novorodeneckých potrieb v e-shope www.mimulo.sk každému novorodencovi.

Ak hľadáte voľnočasové aktivity s vaším dieťatkom, prispievame aj na kurz plávania vo výške až 30 eur, ktorý od jesene minulého roka využilo už vyše 200 mamičiek. Plávanie dojčiat a batoliat má veľmi pozitívny vplyv na psychomotorický vývoj, aj imunitu dieťatka. Stačí si len vybrať kurz plávania, ktorý vám bude najviac sedieť a my vám spätne preplatíme príspevok do výšky 30 EUR.

 

Podobne ako lekári, ani zdravotné poisťovne nie sú všetky rovnaké. Union zdravotná poisťovňa ponúka množstvo výhod a benefitov pre celú rodinu a pre každú vekovú kategóriu. Viac o našich výhodách nájdete na www.union.sk/vyhody-pre-poistencov

 

 

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia