Zdieľať

Vianočná dovolenka: Vyberiete si hory alebo exotiku?

exotická vianočná dovolenka
Cestovanie na vianočné sviatky je čoraz obľúbenejšie. Zažiť Vianoce inak, vyhnúť sa predvianočnému stresu, posedávaniu pred televíziou a prejedaniu sa láka mnohých ľudí. Niekedy je však ťažké vybrať si – Vianoce v horách alebo radšej kdesi v teple na exotickej pláži?
exotická vianočná dovolenka
V článku si prečítate:

Vianočná dovolenka však nebude práve lacná záležitosť. Ceny za ubytovanie, či už v horských strediskách alebo v exotických letoviskách, sa v tomto období pohybujú oveľa vyššie. Ak k tomu pridáte aj vianočnú večeru či silvestrovský program, prípadne cenu letenky, nepôjde o nízkorozpočtový pobyt. 

Pri výbere vianočnej dovolenky nezabudnite ani na to, že budete potrebovať cestovné poistenie.

A ktoré destinácie sú na Vianoce najobľúbenejšie a žiadané? 

Egyptská klasika

Takmer exotickou klasikou na dosah sú obľúbené a overené letoviská v Egypte. Počas Vianoc je to najmä Hurghada s množstvom menších letovísk na ploche takmer sto kilometrov pozdĺž pobrežia Červeného mora. To má v tom čase približne 22 stupňov, teplota vzduchu sa pohybuje okolo 25 stupňov Celzia v tieni. Na Sinajskom polostrove je to zase slávny Sharm el Sheikh, kde okrem množstva rozmanitých atrakcií a aktivít určite nevynechajte šnorchlovanie. Pestrý život pod morskou hladinou v tejto oblasti je veľkým zážitkom.

Atoms/icons/80/grey-red/hory-80

Cestujte poistení doma aj v zahraničí.

Cestovné poistenie si u nás vyskladáte podľa seba. Pribaľte si poistenie batožiny, úrazu, zodpovednosti za škodu a iné. Rýchlo a jednoducho online

Supermoderný Dubaj

Dubaj v Spojených arabských emirátoch patrí medzi čoraz obľúbenejšie destinácie s nádychom exotiky. Ide o luxusnú, modernú metropolu s dlhými kilometrami piesočnatých pláží s pozvoľným prístupom do mora, niektoré z nich sú verejne prístupné.

Okrem ohromujúcej modernej architektúry (napr. slávny mrakodrap Burdž Chalífa), môžete v Dubaji zažiť jazdu na najväčšom ruskom kolese na svete, navštíviť Múzeum budúcnosti, zalyžovať si v krytom lyžiarskom areáli Ski Dubai, ktorý je súčasťou jedného z najväčších nákupných centier na svete Mall of the Emirates a vidieť množstvo ďalších atrakcií.

Romantický Omán

Exotickým hitom posledných rokov sú letoviská v Ománe, ktorý je stále na dosah do pár hodín letu. Cesta tam trvá približne šesť hodín, v závislosti od výberu letoviska. A navyše, napríklad do Maskatu môžete letieť priamo z Bratislavy. Omán je ideálnou krajinou na zimnú dovolenku, keďže teploty sa tu vtedy pohybujú okolo príjemných 27 stupňov Celzia. Jeho nádherné pláže, hory ako z rozprávky, nekonečné možnosti športového vyžitia a nezvyčajných zážitkov sú ako stvorené na strávenie vianočných sviatkov či silvestrovské oslavy nového roku.

Ak vás Vianoce v teplých krajinách vôbec nelákajú, ale radšej ich strávite na poriadnej lyžovačke, určite vás budú lákať lyžiarske strediská v neďalekom Rakúsku či v Taliansku. Sú známe svojimi kvalitnými službami a cenami neraz porovnateľnými s našimi.

Zdroj: Adobe Stock

Nekonečné zjazdovky v Schladming Dachstein

Najväčšia rakúska lyžiarska oblasť v rámci komplexu Ski Amade má v ponuke permanentku, vďaka ktorej môžete využiť až 270 lanoviek a vlekov v rámci veľkého množstva zjazdoviek. Okrem zjazdoviek a svahov poskytuje takmer 500 kilometrov tratí pre bežkárov.

Celý komplex Ski Amade poskytuje zázemie aj pre snoubordistov – niekoľko snow a funparkov, ale aj zóny na freeride. Pozor, na slávnom ľadovci Dachstein sa však už druhú sezónu z enviromentálnych dôvodov lyžovať nedá.

Oceňovaná Madonna di Campiglio

Medzi najobľúbenejšie a najoceňovanejšie lyžiarske strediská v Taliansku určite patrí Madonna di Campiglio, ktoré sa nachádza v talianskych Alpách. Najdlhšia zjazdovka v rodinnom stredisku má štyri kilometre a celkovo si tam môžete užiť až 60 kilometrov zjazdoviek s množstvom lanoviek a vlekov.

Nechýbajú dva snowparky pre snoubordistov a freestyle lyžiarov. Nádherná príroda Dolomitov so susediacimi ľadovcami Adamello a Presanella, kvalitné služby a mierne zjazdovky vhodné pre rodiny s deťmi sú veľkým lákadlom práve na strávenie zimnej dovolenky.

Či už si na vianočnú dovolenku vyberiete horúcu exotiku alebo niektoré z lyžiarskych stredísk, nezabudnite na cestovné poistenie online. Ochráni vás v prípade nečakaných nepríjemností a uzatvoríte si ho aj online v priebehu pár minút. 

 

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.