Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Horúčavy udreli v plnej sile: Pozor na deti a zvieratá v autách!

spiace dieťa v aute
Máloktorý vodič si pripustí, že by sa mu to mohlo stať a predsa – prípady zabudnutých detí, či zvierat v rozhorúčených autách sa opakujú každé leto.
spiace dieťa v aute

Výrobcovia automobilov už preto do novších modelov inštalujú upozornenie, aby sme si skontrolovali zadné sedadlá. Spustí sa vždy, keď vypnete motor. Pre všetkých ostatných máme aspoň malé pripomenutie v podobe výstražnej nálepky – Nezabudnite svojho miláčika v aute!

Reportáže o tragédiách pri ktorých zabudnuté dieťa neprežije v rozpálenom aute vysielajú každé leto vo večernom spravodajstve. Rodič bol unavený, nepozorný a vôbec si nevšimol, že auto, ktoré opúšťa, nie je prázdne. Slzy, hnev, ani plač už však na veci nič nezmenia. Zbytočnej smrti môže predchádzať len prevencia.

Aj tento rok sme pripravili kampaň, ktorá má pomôcť zachrániť životy. „Cieľom kampane je zamedziť tomu, aby dospelí zabudli dieťa alebo zviera v rozhorúčenom aute. Už hodinový pobyt v takejto pasci spôsobí prehriatie organizmu a v najhoršom prípade aj smrť. Chceme šoférom pomôcť predchádzať takýmto nešťastiam,“ vysvetľuje hovorkyňa Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

„Kampaň budeme komunikovať prostredníctvom viacerých kanálov. Na našich pobočkách budeme rozdávať nálepky. Na sociálnych sieťach Facebook a Instagram zverejníme zrozumiteľnú infografiku čo robiť, ak niekto uvidí v rozhorúčenom aute dieťa alebo zviera,“ vysvetlil Marek Mikle, riaditeľ Úseku marketingu.

Ako ďalej povedal, do kampane sa zapojilo aj množstvo útulkov, obchodov s potrebami pre zvieratká, detských obchodov a centier pre deti, ktoré sme oslovili a budú tiež rozdávať nálepky na autá.

Ako správne postupovať, ak nájdete dieťa alebo zviera v zamknutom aute?

V prvom rade sa pokúste nájsť a privolať majiteľa auta. Zavolajte políciu, ktorá môže
majiteľa vozidla tiež kontaktovať. Určite volajte aj rýchlu záchrannú zdravotnú službu.

V prípade, že ide o ohrozenie života, môžete na aute rozbiť okno a dieťa zachrániť. Nemajte obavy, nedopustíte sa tým trestného činu. Okno treba rozbiť opatrne, mimo miesta, na ktorom dieťa sedí. Zachránené dieťa umiestnite do tieňa, opatrne ochladzujte a čakajte na príchod záchranky. Podobne postupujte aj pri záchrane zvieraťa. Tieň, opatrné schladenie vlažnou vodou a pomoc veterinárneho lekára, mu môže zachrániť život.

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.