Zdieľať

Filipíny: Najkrajšie miesta, ktoré jednoducho musíte navštíviť!

Dych berúce scenérie, prekrásne pláže, jedinečná domorodá kultúra. Áno, aj také sú Filipíny. Krajina, rozprestierajúca sa na viac ako 7000 ostrovoch, ponúka obrovské množstvo rôznorodých aktivít.

 

Boracay

Hoďte všetky starosti za hlavu a nechajte sa unášať atmosférou tohto malebného ostrova, nachádzajúceho sa 315 km južne od hlavného mesta Manila. Toto miesto ponúka okrem nádherných piesčitých pláží aj veľké množstvo aktivít. Môžete si napríklad prenajať loď a navštíviť okolité menšie ostrovčeky, prípadne navštíviť blízky ostrov Carabao. Tip pre romantikov: Určite nezmeškajte večernú plavbu pri západe slnka.

Fanúšikovia akčnejšej zábavy určite ocenia Ariel´s Point. Môžete tu skákať do mora zo stupienkov najrôznejšej výšky, prípadne si požičať kajak alebo šnorchlovať.

Ak si chcete užiť pravú a nefalšovanú atmosféru plážovej párty, White beach je niečo presne pre vás. Je to zároveň najrozsiahlejšia a najpopulárnejšia pláž ostrova, čiže sa jej rozhodne nevyhnete. Nájdete tam takmer všetko. Množstvo reštaurácií, hotelov a barov. Ak vás celodenné ležanie na pláži omrzí, môžete si zahrať plážový futbal alebo volejbal.

Ak preferujete pokojnejšie miesta, tak Pukka beach alebo Diniwid beach sú niečo pre vás. Oproti White beach sú to skutočné oázy pokoja.

 

Sopky

Asi málokto vie, že viac ako 7000 ostrovov Filipín je vulkanického pôvodu. Nachádza sa tu 37 sopiek, z toho 18 stále aktívnych. Hovorí sa, že návšteva Filipín nie je kompletná, ak ste nenavštívili sopku a jazero Taal. Tento vulkán je stále jedným z najaktívnejších v súostroví a jazero je zdrojom obživy mnohých rybárov z okolitých miest.

Ďalším zaujímavým miestom poznačeným vulkanickou činnosťou je stratená dedinka Cagsawa. V roku 1818 sa ňou prehnal enormný tok lávy, pod ktorým zmizla celá dedina. Jediné, čo nám pripomína niekdajšiu prítomnosť tejto usadlosti, je veža kostola, ktorá sa ako jediná zachovala.

Za zmienku určite stojí aj najaktívnejšia sopka Filipín vôbec, hora Mayon, ktorá dosahuje výšku 2462 m n. m. a od roku 1616 zaznamenala až 47 erupcií. Pre mnohých športových nadšencov je vyliezť na horu Mayon skutočnou výzvou. Odporúčaný štart je vo výške 762 metrov nad morom, v mieste, kde je umiestnená výskumná stanica. Samotný výstup je veľmi náročný aj vďaka rozmanitosti terénu. Z bezpečnostných dôvodov končí turistický chodník vo výške 1921 metrov nad morom.

Ryžové terasy v Banaue

Filipíny sú jedným z najväčších vývozcov ryže vôbec. V nemalej miere sa na tom podieľa aj produkcia oblasti Banaue. Ryžové polia staré až 2000 rokov sú považované za národný kultúrny poklad a sú vsadené do 2900 metrov vysokého pohoria, ktoré je premenené na naozaj dômyselný zavlažovací systém.

Terasy boli stavané ručne a ich hlavnou úlohou bolo zadržiavať dažďovú vodu. Táto oblasť známa svojou malebnosťou ponúka oveľa viac. Okrem návštevy ryžových polí tu môžete absolvovať aj rôzne túry do okolitých kopcov, ktoré sú pre všetkých milovníkov prekrásnych výhľadov neopakovateľným zážitkom. Čo viac dodať? Táto perla svetového dedičstva UNESCO je rozhodne miestom, ktoré si na Filipínach nemôžete nechať ujsť.

 

Čokoládové kopce

Toto pozoruhodné zoskupenie nezvyčajne tvarovaných kopcov sa nachádza v strede ostrova Bohol. Doteraz nie je celkom známy ich presný počet. Niektoré odhady tvrdia, že sa ich tam nachádza minimálne 1268, iné spomínajú až 1776 kopcov. Svojím vzrastom nie sú vôbec veľké. Výška väčšiny z nich sa pohybuje medzi 30 a 50 m, najvyšší z nich dosahuje sotva 120 m.

Vznik týchto kopčekov je stále zahalený rúškom tajomstva. Medzi miestnymi dodnes kolujú najrôznejšie legendy v spojitosti s mýtickými bytosťami. Bez ohľadu na ich pôvod, je ich návšteva zaručene zaujímavým vizuálnym zážitkom. Na konci obdobia sucha sa mení ich farba zo zelenej na hnedú, čo sa zaslúžilo o ich názov. Nič sa však nebojte, či už sa rozhodnete pre ich návštevu v období dažďov, alebo v období sucha, váš zážitok z tejto unikátnej scenérie nebude o nič chudobnejší.

Ostrov Palawan

Ak ste doteraz netušili, ako sa volá raj na Zemi, vitajte na ostrove Palawan! Tento malebný ostrov, ktorý tvorí z polovice púšť, bol v roku 2007 ohodnotený časopisom National Geographic Traveler ako najlepší región juhovýchodnej Ázie. Môžete si tu užívať dobrodružstvá v prostredí džungle, podnikať výstupy do hôr alebo len tak sladko leňošiť na prekrásnych plážach.

Severná časť ostrova sa vyznačuje krištáľovo čistým morom, bielymi plážami a mnohými špecifickými druhmi rastlín a živočíchov. Najnavštevovanejšími miestami tejto lokality sú mestá El Nido a Taytay, kde nájdete vápencové útesy a bohatý podmorský svet s mnohými druhmi tropických rýb a koralov. Takisto tu môžete nájsť päť ohrozených druhov morských korytnačiek. Tamojšia džungľa je domovom pre viac ako 100 druhov exotického vtáctva.

Nie je ťažké pochopiť, prečo si toto miesto zaslúžilo toľkú obľubu a pozornosť. Číra smaragdovo-zelená voda, majestátne džungle, malé rybárske dedinky, ktoré doslova dýchajú miestnou unikátnou atmosférou…toto všetko tvorí spolu s okolitými ostrovčekmi provinciu Palawan, kúsok raja.

 

Ak sme vás presvedčili k návšteve Filipín, nezabudnite si k dobrému bedekru pribaliť aj naše cestovné poistenie. Nič neváži a ochráni vás na každej vašej ceste.

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.