Zdieľať

Prečo sú dovolenky na konci sezóny najlepšie?

dovolenka na konci sezóny
Leto sa pomaly chýli ku koncu a tento rok možno mnohým z vás ubehlo zase o čosi rýchlejšie, ako zvyčajne. Ak o oddychu ešte len uvažujete, alebo vám zvýšilo pár dní dovolenky navyše, tento článok je určený práve vám.
dovolenka na konci sezóny
V článku si prečítate:

Dozviete sa, prečo je veľmi výhodné plánovať si dovolenku až na koniec dovolenkovej sezóny.

Prázdnejšie cesty

Na konci dovolenkovej sezóny sa diaľnice aj hraničné priechody oproti letným mesiacom väčšinou poriadne vyprázdnia. Neplatí to, samozrejme, úplne o všetkých, so zápchami treba počítať najmä na hraničných priechodoch pri vstupe do krajín Európskej únie. Napríklad priechody zo Srbska do Maďarska môžu byť kvôli podrobným kontrolám preplnené takmer v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu aj mimo sezóny.
Podobne je to s cestami a diaľnicami napríklad v Nemecku a ďalších krajinách, kde sa školský rok začína v rôznych termínoch. Vo všeobecnosti ale platí, že ten najväčší nápor je už dávno preč, čo znamená aj menej stresu a bezpečnejšie cesty autom na dovolenku.
A keď už sme pri tej bezpečnosti, určite nezabudnite na cestovné poistenie online. Vybavíte ho naozaj v priebehu pár minút a môžete si tak užiť dovolenku oveľa bezstarostnejšie. Ak ste poistenkou či poistencom Union zdravotnej poisťovne, získate naň zľavu 30 percent.

Atoms/icons/80/grey-red/hory-80

Cestujte poistení doma aj v zahraničí.

Cestovné poistenie si u nás vyskladáte podľa seba. Pribaľte si poistenie batožiny, úrazu, zodpovednosti za škodu a iné. Rýchlo a jednoducho online

Lepšie ceny za ubytovanie

A viete prečo je ešte dovolenka mimo sezóny taká príjemná? Lebo je lacnejšia! Ceny ubytovania sú úplne iné, ako na jej vrchole a aj výber je oveľa pestrejší. Oplatí sa hľadať ubytovanie aj na „domácich“ turistických portáloch, najmä ak hľadáte ubytovanie v menších apartmánoch, štúdiách či na súkromí. Ak sa dostanete k emailovému kontaktu či telefónnemu číslu majiteľa alebo majiteľky, určite sa vám podarí zjednať výhodnejšiu cenu ako cez sprostredkovateľské spoločnosti.

Menej detského kriku a väčšia pohoda

Nuž, je to tak. Menej ľudí, menej kriku, aj toho detského. Ak si práve od neho potrebujete oddýchnuť, mimoprázdninové mesiace sú to správne obdobie. Deti sú naspäť v škole, stretnúť môžete akurát zopár rodín s neškolopovinnými potomkami. Na plážach je tak viac miesta, aj možností odísť ďaleko od hlučného davu, večere v miestnych reštauráciách poskytujú tiež oveľa viac pohody a pokoja.

Veľa zrelého ovocia za výborné ceny

Toto možno nenadchne úplne všetkých dovolenkárov, ale predsa len to môže byť veľmi príjemný bonus. Zrelé figy, hrozno a množstvo ďalšieho ovocia kúpite na miestnych trhoch naozaj za pár drobných, prípadne, natrháte priamo v záhradke vášho ubytovania. Dozrievajú práve v období, keď sa dovolenková sezóna končí a poskytujú prísun potrebných vitamínov pred zimným obdobím a výborne chutia.

Príjemnejšie teploty a stále teplé more

Ak patríte k ľuďom, ktorí sa radi vyhnú najväčším horúčavám, dovolenka mimo sezóny a v tomto prípad najmä po sezóne je pre vás ideálna. Noci, počas ktorých sa už dá spať a príjemné, stále letné, no nie spaľujúce denné teploty sú zárukou pohodovej dovolenky. Výhodou je aj letom prehriate more, ktoré sa ešte nestihlo ochladiť, a tak si plávanie či rozmanité vodné športy môžete užiť dosýta.

Menšia tlačenica na turistických chodníkoch

Ak vás more a prázdne pláže príliš nelákajú, vašou prioritou sú hory a turistické chodníky, určite si ich užijete oveľa viac, ako počas letných prázdnin. Niekedy to na nich už vyzerá ako na mestskom korze a to sa práve mimo sezóny rýchlo zmení.

Pokojná príroda a krásne nerušené výhľady majú oveľa väčšie čaro v období, keď sa začína jeseň. Ak vás zláka jesenná horská príroda, nezabudnite na poistenie do hôr. Je určené nielen rekreačným turistkám a turistom, ale aj tým, ktorí a ktoré milujú skialpinizmus či rôzne adrenalínové športy. Kryje aj náklady na zásah Horskej záchrannej služby.

Autorka: Martina Haršányiová

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.