Zdieľať

Cestovné poistenie aj pre domáceho miláčika

Cestovné poistenie aj pre domáceho miláčika

Máte domáceho miláčika a chystáte sa na dovolenku v zahraničí? Cestovné poistenie môžete uzatvoriť aj pre vášho psíka či mačičku!

Cestovné poistenie aj pre domáceho miláčika

 

Zvieratká s nami cestujú do zahraničia čoraz častejšie

Pes alebo mačka sú skvelí spoločníci a pre mnohých z nás aj plnohodnotní členovia rodiny. Ak máte domáceho miláčika a neviete si predstaviť, že by ste si dovolenku v zahraničí vychutnali bez neho, nie ste jediní. V ostatných dvoch rokoch čoraz viac Slovákov cestuje za hranice aj so svojím psíkom alebo mačičkou. Tretina z ciest pritom mieri do Chorvátska, ale domáci miláčikovia nám často robia spoločnosť aj pri cestách do Českej republiky, Rakúska a Talianska. Vyplýva to zo štatistík Union poisťovne.

Naše cestovné poistenie myslí na všetko a na všetkých

Ak sa chystáte do zahraničia so zvieratkom, mali by ste vedieť, že cestovné poistenie od Union poisťovne myslí aj na takúto situáciu. Okrem tradičného poistenia osôb, môžete na cestu poistiť aj svojho domáceho miláčika. Poistenie zvieratka kryje liečebné náklady v prípade jeho náhleho ochorenia alebo úrazu v zahraničí, ale tiež následky škôd, ktoré môže spôsobiť inej osobe na zdraví alebo majetku.

Prečo sa oplatí poistiť aj zvieratko?

Pes si v zahraničí zlomil labku a jeho ošetrenie stálo takmer 1 000 EUR. Liečba psíka, ktorý vo Švajčiarsku dostal náhle zdravotné ťažkosti, vyšla na 650 EUR. A v Grécku zasa psík poškodil posteľ a majiteľ nezbedníka dostal od hotela účet vo výške 143 EUR. Našťastie, všetky tieto prípady mali šťastný koniec a majiteľov psíkov to nestálo ani cent. Všetci uzatvorili svojim domácim miláčikom cestovné poistenie v Union poisťovni, ktorá preplatila náklady na ich ošetrenie a škodu spôsobenú v gréckom hoteli 🙂 Pritom cena poistenia pre domáceho miláčika je len 0,50 EUR / deň.

Na čo si dávať pozor pri poistení domáceho miláčika

Ak sa rozhodnete v rámci cestovného poistenia od Union poisťovne uzatvoriť poistenie aj pre vášho domáceho miláčika, mali by ste vedieť, že:

 • poisťované zvieratko musí byť pred cestou zdravé a mať platný medzinárodný očkovací preukaz (Pet Pass);
 • poistenie platí pri cestách do akejkoľvek krajiny v zahraničí;
 • poistenie liečebných nákladov domáceho miláčika kryje nevyhnutné liečebné náklady, ktoré vzniknú pri úraze alebo náhlom ochorení zvieratka v zahraničí, tzn. ambulantné veterinárne ošetrenie, náklady na veterinárom predpísané lieky a zdravotné pomôcky, náklady spojené s hospitalizáciou zvieraťa a jeho prepravou do najbližšieho veterinárneho zariadenia až do výšky 1 000 EUR;
 • poistenie zodpovednosti za škodu slúži na preplatenie škôd, ktoré poistené zviera spôsobí tretej osobe na zdraví alebo majetku až do výšky 2 000 EUR.

 

Ako si môžete uzatvoriť cestovné poistenie?

Poistite seba aj zvieratko na cesty rýchlo a jednoducho z pohodlia domova.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

 • iPhone 14;
 • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
 • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

 • Udržateľné investície a obchodné operácie.
 • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
 • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
 • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
 • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
 • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
 • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.