Zdieľať

Aby všetko dobre dopadlo…

Aby všetko dobre dopadlo
Ak sa aj vy chystáte stráviť dovolenku v zahraničí, nezabudnite si so sebou pribaliť cestovné poistenie. Európsky zdravotný preukaz nestačí!
Aby všetko dobre dopadlo

Európsky preukaz zdravotného poistenia, ktorý vám bezplatne vystaví vaša zdravotná poisťovňa, zabezpečí nárok na ošetrenie a liečbu vo verejných zdravotníckych zariadeniach v krajinách Európskej únie. Pacient však často musí z vlastného vrecka zaplatiť nemalú spoluúčasť. V Chorvátsku, ktoré nie je členom EÚ, Európsky zdravotný preukaz neplatí vôbec.

Prečo je vhodné uzatvoriť si cestovné poistenie

Základom komerčného cestovného poistenia je Poistenie liečebných nákladov v zahraničí, ktoré kryje náklady na ošetrenie, lieky, hospitalizáciu, prevoz do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia a tiež repatriáciu na Slovensko. Poistenie navyše zahŕňa ošetrenie aj u súkromného lekára a súčasťou je aj non-stop dostupná asistenčná služba.

Čo si môžete ešte pripoistiť

V rámci cestovného poistenia si môžete tiež pripoistiť batožinu, vrátane osobných dokladov, uzatvoriť úrazové poistenie, poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú tretej strane či poistenie storna objednanej služby (letenky, ubytovania, zájazdu).

Ako a kde sa poistiť

Poistenci Union zdravotnej poisťovne si aj pri online poistení môžu uplatniť exkluzívnu zľavu vo výške 50 %, atraktívnu zľavu majú aj držitelia študentských a učiteľských preukazov ISIC, ITIC, EURO<26 a GO<26.

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Novinka: Od 1. 1. 2022 zvyšujeme príspevky na zuby a oči. Spolu vám dáme až 300 €

Na ošetrenie u zubára 100 € a ďalších 50 € na dentálnu hygienu. Je na vás, či využijete príspevok naraz alebo po častiach.
Atoms/icons/80/grey-green/zub-80
Na okuliarové rámy pre deti 70 € a ďalších 80 € na vyšetrenia očí.