Zdieľať

5 situácií, v ktorých oceníte cestovné poistenie v Chorvátsku

cestovne poistenie v chorvatsku

Chystáte sa v lete do Chorvátska? Najobľúbenejšia dovolenková destinácia Slovákov je skvelou voľbou pre oddych pri mori. Napriek tomu, že sa v Chorvátsku cítime ako doma, netreba zabúdať na cestovné poistenie. Prečítajte si, kedy sa vám bude hodiť.

cestovne poistenie v chorvatsku

 

Nie nadarmo sa zvykne hovoriť, že slovenské more sa nachádza v Chorvátsku. Práve Chorvátsko s krásnymi plážami, históriou a prijateľnými cenami bolo v minulom roku najobľúbenejšou dovolenkovou destináciou Slovákov a určite to bude podobne aj v tomto roku. Mimochodom, vedeli ste, že úspešný seriál Hra o tróny sa nakrúca v Chorvátskom meste Split?

Napriek tomu, že v Chorvátsku sa už cítime ako doma, zabudnúť na poistenie pri ceste na letnú dovolenku sa nevypláca. Prečo je to tak? Prečítajte si 5 najčastejších situácií, v ktorých budete naozaj radi, že ste poistenie nepodcenili.

Pozor na zdravotné problémy na dovolenke

Už sa vám niekedy stalo, že ste sa pred odchodom na dovolenku snažili stihnúť čo najviac povinností a keď už ste si konečne vydýchli na slnečnej pláži, ochoreli ste? Murphyho zákony fungujú a stáva sa to naozaj často, preto netreba podceniť cestovné poistenie a postarať sa tak o liečebné náklady. Napríklad bolesť zuba vás môže stretnúť kdekoľvek na svete a vie poriadne znepríjemniť vytúženú dovolenku.

Nezabudnite na vašu domácnosť

Každý pri dovolenke najradšej myslí na slnko, more, relax a možno dobrú knižku, ktorú si prečíta pod slnečníkom. Je však dobré pamätať aj na domov, kde sa počas našej dovolenky môže udiať mnoho nepríjemností. Poistenie dovolenkovej domácnosti však ochráni váš domov pri živelných udalostiach, vytopení alebo vlámaní.

Užite si dovolenku aj so svojím domácim miláčikom

Čoraz viac Slovákov cestuje spolu s ich domácimi miláčikmi. Dokonca, niektoré pláže sú určené pre psíkov a ich ľudských spoločníkov. Aj svojho psíka alebo mačku môžete počas vašich spoločných cestovateľských dobrodružstiev poistiť. Poistenie domáceho miláčika kryje nevyhnutné liečebné náklady spojené s ošetrením a liečbou úrazov a ochorenia zvieratka v zahraničí, ale aj prípadné škody, ktoré domáci miláčik spôsobí (napr. uhryznutie, poškodenie zariadenia hotela a iné).

Bez batožiny ani na krok

Komplexné cestovné poistenie od Union poisťovne zahŕňa aj poistenie vašej batožiny. Toto poistenie kryje poškodenie, zničenie, ale aj krádež vašej batožiny a vecí osobnej potreby. V prípade, že teda stratíte vašu batožinu alebo vám ju nedoručí letecká spoločnosť, toto poistenie naozaj oceníte.

Pre každý prípad

Nikdy neviete, čo sa môže prihodiť, a preto je dobré myslieť na všetko a poriadne sa pripraviť. Našťastie je tu pre vás poistenie zodpovednosti za škodu, s ktorým budete pripravení na všetky nástrahy dovolenkového života a nemusíte sa obávať mastného účtu napríklad za rozbitú vázu v hoteli.

 

Autom do Chorvátska

Počas cesty autom sa môže stať čokoľvek. A ostať stáť s pokazeným vozidlom v polovici cesty vie radosť z dovolenky pekne znepríjemniť. Myslite preto na servisnú kontrolu pred každou dlhšou cestou, na ktorú sa so svojím vozidlom vyberiete a auto na cestu dôkladne pripravte. Ak by však prišlo k najhoršiemu a ostali ste s autom „visieť“ niekde na polceste do Chorvátska, odporúčame si pred cestou poistiť asistenčné služby k nepojazdnému vozidlu. Toto poistenie si uzatvoríte v rámci cestovného poistenia a v prípade nehody alebo poruchy vám auto opravíme na mieste, alebo v servise a na pokračovanie v ceste vám požičiame náhradné vozidlo. 

Navyše, uzavrieť cestovné poistenie môžete úplne jednoducho cez internet . Toto poistenie je cenovo veľmi priaznivé a pre poistencov Union zdravotnej poisťovne, študentov, rodiny a väčšie skupiny poskytujeme aj výhodné zľavy.

 

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.