Zdieľať

5 lyžiarskych stredísk na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť

Chceli by ste vyraziť na zimnú dovolenku, ale nechcete ísť ďaleko? Aj na Slovensku nájdete dokonalé miesta na zimné športy. Prečítajte si, kam vyraziť za dobrou lyžovačkou u nás doma.

Zistite, aké poistenie do hôr je dobré uzatvoriť a kde nájdete najstrmšiu slovenskú zjazdovku. 

Zlé jazyky hovoria, že za dobrou lyžovačkou treba vycestovať minimálne do Rakúska. No naše hory nie sú krásne iba v lete, kedy môžeme vyraziť na turistiku, ale aj v zime pod snehovou prikrývkou. Kde sa teda lyžuje úplne najlepšie s podmienkou, že to musí byť doma, na Slovensku? Vybrali sme pre vás 5 lyžiarskych stredísk, kde sa môžete venovať zimným športom naplno a želáme vám množstvo výborných lyžiarskych zážitkov!

 

Jasná Nízke Tatry

Hneď na úvod tu máme najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku, kde nájdete naozaj úplne všetko, čo by ste od lyžovačky či snowboardovačky očakávali. Stredisko sa nachádza uprostred Nízkych Tatier, takže o krásne výhľady sa príroda rozhodne postarala. A ako je to s lyžovačkou? V Jasnej je k dispozícii viacero zjazdoviek pre úplných začiatočníkov aj poriadne pokročilých lyžiarov alebo snowboardistov. Konkrétne 13 modrých, 15 červených a 6 čiernych. Ak sa chcete úplne odviazať, je tu pre vás až 12 freeridových zón a 7 skiroads.

 

Vysoko sa môžete vyviezť na 15 vlekoch, 8 sedačkových lanovkách a 5 kabínkových lanovkách. Keď už vás bude denné lyžovanie nudiť, vyskúšať môžete nočné lyžovanie alebo sánkovanie, skifox, snowbike alebo paragliding. Jednoducho hocičo, čo vám napadne. Vyskákať sa môžete v snowparku a aj rodiny s deťmi tu nájdu všetko, čo potrebujú. Od zjazdoviek, lyžiarskej a snowboardovej školy až po detskú škôlku.

 

V blízkom okolí viete nájsť rôzne možnosti ubytovania, takže je iba na vás, či preferujete apartmán, hotel, chatu alebo si rovno vyberiete Hotel Grand**** priamo v centre strediska. Na svoje si prídu aj milovníci wellness oddychu po náročnej lyžovačke.

 

Snow Paradise Veľká Rača Oščadnica

Ďalšie výborné slovenské stredisko je na Kysuciach, konkrétne v troch navzájom prepojených lokalitách – Dedovka, Lalíky a Marguška. V Snow Paradise nájdete 14 km lyžiarskej trate na 15 zjazdovkách rôznych náročností (čierna je jedna zjazdovka). Okrem toho na vás, samozrejme, čakajú lyžiarske školy a škôlky, požičovňa a predajňa športových potrieb a nesmiete vynechať večerné lyžovanie. Skutočnou špecialitou tohto strediska je však najdlhšia bobová dráha v strednej Európe.

 

Park Snow Štrbské Pleso

Najvyššie položený zimný fun park na Slovensku určite nemôžete vynechať. Na južných svahoch Predného Soliska sa nachádza 9 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí, takže na svoje si prídu rodiny s deťmi aj pokročilejší lyžiari. Pre bežkárov je tu k dispozícii 26,5 km nádherných tratí a zaujímavé je určite aj nočné lyžovanie v tejto krásnej tatranskej lokalite.

 

Keďže Štrbské pleso je naozaj celoročne jedna z najobľúbenejších slovenských lokalít, v okolí nájdete tie najlepšie luxusné hotely, ale aj iné druhy ubytovania. Navyše, zasnežené Tatry určite treba vidieť a najkrajšie si ich vychutnáte práve pri lyžovaní. Alebo si trúfnete na paragliding?

 

Tatranská Lomnica

Tatranskú Lomnicu asi nemusíme nikomu predstavovať, je to jedna z najznámejších osád vo Vysokých Tatrách a (ako určite viete) nachádza sa na úpätí Lomnického štítu. Pripravte sa teda na lyžovačku na Lomnickom sedle, kde nájdete čiernu, najvyššie položenú a najstrmšiu zjazdovku. Alebo si vyberte z ďalších menej náročných zjazdoviek, pričom aj deti si tu určite skvele zalyžujú, či už s rodičmi alebo inštruktorom z lyžiarskej škôlky.

 

Prečo je však lomnické stredisko jedinečné? Okrem dokonalej vybavenosti Tatranskej Lomnice je tu predsa práve Lomnický štít! Na jeho vrchol sa aj v zime môžete vyviesť legendárnou červenou lanovkou a užiť si jeden z najkrajších výhľadov, či už len tak alebo v najvyššie položenej kaviarni.

 

Vrátna Free Time Zone

Iba 3 km od Terchovej, rodiska Juraja Jánošíka, nájdete stredisko Vrátna. Národný park Malá Fatra je jedným z najkrajších na Slovensku a aj lyžovačka v tejto oblasti stojí za to. Vo Vrátna free time zone sa nachádza až 14  km zjazdoviek, na ktorých si sneh užijúzačiatočníci, rekreační lyžiari, snowboardisti, aktívni športovci, vyznávači extrémnych športov, ale aj rodiny s deťmi.

 

V troch lokalitách – Paseky, Poludňový grúň a Chleb sú modré, červené aj čierne zjazdovky, pričom Chleb je to pravé miesto pre milovníkov adrenalínu. Na Chlebe sa nachádza najstrmšia zjazdovka na Slovensku, kde na dvoch kilometroch prekonáte až 750 m prevýšenie. Tak čo, už sa tešíte, ako zdoláte tento kopec napríklad na snowboarde?

Na čo nezabudnúť pri lyžovaní?

Už viete, kde si dobre zalyžujete a začali ste si plánovať tohtoročnú zimnú športovú sezónu? Nezabudnite na Poistenie do hôr, aby ste sa vyhli nepríjemným nákladom, napríklad na zásah horskej služby. Nikdy neviete, čo sa na svahu prihodí, aj keď vy môžete byť skúsený lyžiar, ostatní na tom nemusia byť až tak dobre. Prečítajte si viac o poistení do hôr od Union poisťovne. Vedeli ste, že poistiť sa môžete jednoducho a rýchlo cez internet alebo priamo po ceste na lyžovačku cez SMS?

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.