Zdieľať

5 lyžiarskych stredísk na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť

Chceli by ste vyraziť na zimnú dovolenku, ale nechcete ísť ďaleko? Aj na Slovensku nájdete dokonalé miesta na zimné športy. Prečítajte si, kam vyraziť za dobrou lyžovačkou u nás doma.

Zistite, aké poistenie do hôr je dobré uzatvoriť a kde nájdete najstrmšiu slovenskú zjazdovku. 

Zlé jazyky hovoria, že za dobrou lyžovačkou treba vycestovať minimálne do Rakúska. No naše hory nie sú krásne iba v lete, kedy môžeme vyraziť na turistiku, ale aj v zime pod snehovou prikrývkou. Kde sa teda lyžuje úplne najlepšie s podmienkou, že to musí byť doma, na Slovensku? Vybrali sme pre vás 5 lyžiarskych stredísk, kde sa môžete venovať zimným športom naplno a želáme vám množstvo výborných lyžiarskych zážitkov!

 

Jasná Nízke Tatry

Hneď na úvod tu máme najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku, kde nájdete naozaj úplne všetko, čo by ste od lyžovačky či snowboardovačky očakávali. Stredisko sa nachádza uprostred Nízkych Tatier, takže o krásne výhľady sa príroda rozhodne postarala. A ako je to s lyžovačkou? V Jasnej je k dispozícii viacero zjazdoviek pre úplných začiatočníkov aj poriadne pokročilých lyžiarov alebo snowboardistov. Konkrétne 13 modrých, 15 červených a 6 čiernych. Ak sa chcete úplne odviazať, je tu pre vás až 12 freeridových zón a 7 skiroads.

 

Vysoko sa môžete vyviezť na 15 vlekoch, 8 sedačkových lanovkách a 5 kabínkových lanovkách. Keď už vás bude denné lyžovanie nudiť, vyskúšať môžete nočné lyžovanie alebo sánkovanie, skifox, snowbike alebo paragliding. Jednoducho hocičo, čo vám napadne. Vyskákať sa môžete v snowparku a aj rodiny s deťmi tu nájdu všetko, čo potrebujú. Od zjazdoviek, lyžiarskej a snowboardovej školy až po detskú škôlku.

 

V blízkom okolí viete nájsť rôzne možnosti ubytovania, takže je iba na vás, či preferujete apartmán, hotel, chatu alebo si rovno vyberiete Hotel Grand**** priamo v centre strediska. Na svoje si prídu aj milovníci wellness oddychu po náročnej lyžovačke.

 

Snow Paradise Veľká Rača Oščadnica

Ďalšie výborné slovenské stredisko je na Kysuciach, konkrétne v troch navzájom prepojených lokalitách – Dedovka, Lalíky a Marguška. V Snow Paradise nájdete 14 km lyžiarskej trate na 15 zjazdovkách rôznych náročností (čierna je jedna zjazdovka). Okrem toho na vás, samozrejme, čakajú lyžiarske školy a škôlky, požičovňa a predajňa športových potrieb a nesmiete vynechať večerné lyžovanie. Skutočnou špecialitou tohto strediska je však najdlhšia bobová dráha v strednej Európe.

 

Park Snow Štrbské Pleso

Najvyššie položený zimný fun park na Slovensku určite nemôžete vynechať. Na južných svahoch Predného Soliska sa nachádza 9 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí, takže na svoje si prídu rodiny s deťmi aj pokročilejší lyžiari. Pre bežkárov je tu k dispozícii 26,5 km nádherných tratí a zaujímavé je určite aj nočné lyžovanie v tejto krásnej tatranskej lokalite.

 

Keďže Štrbské pleso je naozaj celoročne jedna z najobľúbenejších slovenských lokalít, v okolí nájdete tie najlepšie luxusné hotely, ale aj iné druhy ubytovania. Navyše, zasnežené Tatry určite treba vidieť a najkrajšie si ich vychutnáte práve pri lyžovaní. Alebo si trúfnete na paragliding?

 

Tatranská Lomnica

Tatranskú Lomnicu asi nemusíme nikomu predstavovať, je to jedna z najznámejších osád vo Vysokých Tatrách a (ako určite viete) nachádza sa na úpätí Lomnického štítu. Pripravte sa teda na lyžovačku na Lomnickom sedle, kde nájdete čiernu, najvyššie položenú a najstrmšiu zjazdovku. Alebo si vyberte z ďalších menej náročných zjazdoviek, pričom aj deti si tu určite skvele zalyžujú, či už s rodičmi alebo inštruktorom z lyžiarskej škôlky.

 

Prečo je však lomnické stredisko jedinečné? Okrem dokonalej vybavenosti Tatranskej Lomnice je tu predsa práve Lomnický štít! Na jeho vrchol sa aj v zime môžete vyviesť legendárnou červenou lanovkou a užiť si jeden z najkrajších výhľadov, či už len tak alebo v najvyššie položenej kaviarni.

 

Vrátna Free Time Zone

Iba 3 km od Terchovej, rodiska Juraja Jánošíka, nájdete stredisko Vrátna. Národný park Malá Fatra je jedným z najkrajších na Slovensku a aj lyžovačka v tejto oblasti stojí za to. Vo Vrátna free time zone sa nachádza až 14  km zjazdoviek, na ktorých si sneh užijúzačiatočníci, rekreační lyžiari, snowboardisti, aktívni športovci, vyznávači extrémnych športov, ale aj rodiny s deťmi.

 

V troch lokalitách – Paseky, Poludňový grúň a Chleb sú modré, červené aj čierne zjazdovky, pričom Chleb je to pravé miesto pre milovníkov adrenalínu. Na Chlebe sa nachádza najstrmšia zjazdovka na Slovensku, kde na dvoch kilometroch prekonáte až 750 m prevýšenie. Tak čo, už sa tešíte, ako zdoláte tento kopec napríklad na snowboarde?

Na čo nezabudnúť pri lyžovaní?

Už viete, kde si dobre zalyžujete a začali ste si plánovať tohtoročnú zimnú športovú sezónu? Nezabudnite na Poistenie do hôr, aby ste sa vyhli nepríjemným nákladom, napríklad na zásah horskej služby. Nikdy neviete, čo sa na svahu prihodí, aj keď vy môžete byť skúsený lyžiar, ostatní na tom nemusia byť až tak dobre. Prečítajte si viac o poistení do hôr od Union poisťovne. Vedeli ste, že poistiť sa môžete jednoducho a rýchlo cez internet alebo priamo po ceste na lyžovačku cez SMS?

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Tieto články by ťa mohli zaujímať

Tieto články
by ťa mohli zaujímať

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia