Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zvládneš to! 5 príbehov z pôrodníc, ktoré vás inšpirujú

pôrod mže byť príjemný zážitok

Stačí chvíľka „googlenia“ na internete a budúca mamička raz-dva objaví množstvo traumatizujúcich príbehov z pôrodníc. Pôrod však môže byť aj krásny. Presvedčia vás o tom príbehy týchto mamičiek.

pôrod mže byť príjemný zážitok

Humor a správna motivácia

„Strach z pôrodu mi počas celého tehotenstva pomáhal prekonávať môj manžel, ktorý každú moju obavu chtiac či nechtiac otočil na humor. Pýtal sa ma, či mi už prišli poštári (namiesto poslíčkov). Sama sebe som vravela, že keď to zvládli ostatné ženy, ja to tiež zvládnem.

Bolesť mi pomohla prekonať prítomnosť manžela a úprimne – aj epidurálka. Kým som ju dostala, tak som sa počas kontrakcií sústredila na dýchanie. V duchu som si rátala a rozprávala sa s maličkou v brušku. Budúcim mamičkám odkazujem, nech sa postavia pred zrkadlo. Nech samé sebe povedia, že to zvládnu. Vlastne nemajú ani inú možnosť. Bábätko nemôže predsa v brušku ostať naveky.“ Janka, Prešov

Mysli na bábätko, nie na seba

„Mne najviac pomohlo myslieť na to, že pre dieťatko sú tie chvíle omnoho náročnejšie ako pre mňa. Musí sa pretlačiť hlavičkou cez úzky otvor atď. Takže pri každej kontrakcii som mu v duchu opakovala: Neboj sa, o chvíľu si s nami! Takže som sa nesústredila na seba, ale na bábätko. Pomohlo mi to. Mala som rýchly a ľahký pôrod.“ Katka, Spišská Nová Ves

Správne nastavenie je základ

„Pri prirodzenom pôrode mi najviac pomohlo koncentrovať sa na bábätko a nie na bolesti či vlastné nepohodlie. Pomohlo mi pravidelne a hlboko dýchať, aby malo bábätko dostatok kyslíka, taktiež v správnom čase pri kontrakcii zatlačiť, a tak mu pomôcť na svet. Keď je pôrod bezproblémový, všetko ostatné je o správnom nastavení a spolupráci mamičky.“ Manuela, Nové Zámky

Obojstranná dôvera

„Mám takmer 7-ročné dvojičky, ktoré sa narodili akútnou sekciou. V januári som mala termín pôrodu dcérky a veľmi som chcela rodiť vaginálne. Ale mala som gestačný diabetes (tehotenskú cukrovku) a pôrod sa sám nerozbiehal. Aby som zbytočne neprenášala a aby bábätko kvôli cukrovke nebolo veľké, prijali ma do pôrodnice. Super bolo to, že o všetkom, čo mi robili, ma informovali.

Pôrod sa rozbiehal veľmi pomaličky. Chcela som však veľmi rodiť prirodzene a verila som, že to zvládneme. Personál ma podporoval a mám pocit, že sme sa tak vzájomne ťahali. Keď som už prestávala veriť, prednosta Záhumenský mi povedal, že sa to pohlo a mne jeho viera spolu s tou mojou veľmi pomohla. S manželom nám nechali súkromie a prítmie, na nič netlačili, len povzbudili, keď bolo potrebné. Spomínam na to s láskou.“ Alžbeta, Bratislava

Vyskúšaj afirmácie

„Dostala som sa k informácii o hypnopôrode a rozhodla som sa prihlásiť na kurz. Bola to veľmi dobrá investícia. Úplne mi to otočilo pohľad na pôrod. Vedela som, čo a ako, čo ma vlastne čaká. Druhú polovičku tehotenstva som sa aktívne počúvaním afirmácií venovala príprave na pôrod. Myslím, že mi to veľmi pomohlo. Prvý pôrod trval veľmi dlho, ale vďaka relaxácii, ponechaniu súkromia a zbytočnému nezasahovaniu sme to zvládli. Druhý pôrod bol už rýchly. Na sále som si čítala knihu a krúžila bokmi. Najemotívnejšie spomienky mám na ten okamih, keď obe dcérky vyšli von a dali mi ich do náručia. Aktuálne som v polovici tretieho tehotenstva a začínam s relaxáciami a afirmáciami. Je dobré, ak žena nájde personál, ktorý je ľudský a vie, že jediný, kto rodí je žena. A tá potrebuje pokoj, čas a súkromie.“ Lenka, Melk (Rakúsko)

Pozn red.: Texty prešli redakčnou úpravou

Michaela Galambošová

Autorka: Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

Michaela Galambošová

Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.