Zdieľať

Tešíte sa na príchod bábätka? Počet vybavovačiek sa zníži, aj v zdravotnej poisťovni

novorodenec a zmena zdravotnej poisťovne
Od 1. augusta 2022 nemusia rodičia riešiť okrem vybavovania rodného listu ani žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa či prihlásenie do zdravotnej poisťovne.
novorodenec a zmena zdravotnej poisťovne

Rodičia, ktorí očakávajú narodenia bábätka v auguste či neskôr, budú oslobodení od podávania žiadostí a potrebných prislúchajúcich potvrdení pri prihlasovaní dieťaťa na príslušnú matriku, aj od vybavovania príspevku pri narodení dieťaťa, ktorý dostanú automaticky.

Ďalšou novinkou je, že od 1. augusta 2022 sa novorodenec narodený na Slovensku stáva poistencom zdravotnej poisťovne, kde je poistená jeho matka.

Matkám, poisteným v Union zdravotnej poisťovni, automaticky doručíme poštou preukaz poistenca priamo domov na adresu trvalého pobytu dieťaťa, prípadne na korešpondenčnú adresu matky.

Súčasne zašleme aj PDF formát preukazu poistenca dieťaťa na e-mailovú adresu matky, ak evidujeme jej platnú e-mailovú adresu v našom systéme.

PDF formát preukazu poistenca matky tak budú mať skôr a môžu ho využiť napr. pri návšteve lekára.

Súčasťou poštovej zásielky je okrem preukazu poistenca aj  40 eurová poukážka – náš príspevok na nákup v e-shope Mimulo.sk, kde si mamy môžu vybrať z ponuky širokého sortimentu potrieb pre bábätká (oblečenie, kozmetika, hračky a ďalšie).

Okrem toho môžu využiť aj ďalšie výhody pre bábätko – vrátenie doplatkov za lieky a dietetické potraviny neobmedzene, 30 eurový príspevok na zakúpenie monitoru dychu, 30 eurový príspevok na plávanie s bábätkami, extra vyšetrenia a dostupnejšiu zdravotnú starostlivosť pre deti.

Výhody pre matky zahŕňajú napríklad služby licencovanej pôrodnej asistentky, zľavy až do 30 percent  na online kurzy pre mamy alebo balíček dôležitých informácií o bábätku. 

Pre všetkých členov rodiny poistených v Union zdravotnej poisťovni máme benefity v podobe najširšej siete poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, skoršie termíny na diagnostické vyšetrenia  (CT, MR, USG, MMG), extra vyšetrenia hradené všeobecným lekárom či skoršie termíny u vybraných špecialistov, zľavy na nadštandardné laboratórne testy, zľavy súvisiace so zdravým životným štýlom či zľavy na nákup v lekárňach BENU a AGEL.

Rozmýšľali ste, že svojho novorodenca poistíte v Union zdravotnej poisťovni, aby ste mohli využiť benefity pre našich najmenších poistencov, no vy ako matka nie ste aktuálne našou poistenkou?

Ak podáte zmenovú prihlášku pre svoje čerstvo narodené bábätko do 30. septembra 2022 môžete čerpať benefity od 1. januára 2023 (aby ste mohli využiť všetky benefity je potrebné, aby aspoň jeden z rodičov mal podanú platnú prihlášku k nám alebo bol naším poistencom).

0
Príspevok

Na bábätko vám prispejeme až 300 €. Získajte príspevok na plienky Pampers, vybrané produkty HiPP, na kurz plávania alebo na monitor dychu.

Pozrite si tiež, čo sme v Unione pripravili 
pre budúce mamičky a bábätká.

Stiahni si ....

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.