Zdieľať

Zemetrasenie sa nevyhýba ani Slovensku. Máte svoj dom poistený?

poškodenie zemetrasením
Naša krajina je seizmicky aktívnym územím. To znamená, že otrasy zemského povrchu spôsobené pohybmi zemskej kôry u nás nie sú ničím výnimočným, aj keď sa väčšinou prejavujú iba mierne. Nedávne zemetrasenie na východe Slovenska však spôsobilo aj väčšie materiálne škody a zaradilo sa medzi najničivejšie zemetrasenia na našom území.
poškodenie zemetrasením
V článku si prečítate:

Aj slabšie otrasy môžu spôsobiť nepríjemné škody a pocítia to najmä majitelia či majiteľky domov a bytov, ktoré nie sú poistené.

Finančné náklady na opravu môžu dosahovať vysoké sumy, nehovoriac o tom, že pri silnejších zemetraseniach, ktoré seizmológovia nevylučujú ani na našom území môže dochádzať aj k totálnym škodám na majetku.

Niektoré oblasti sú seizmicky aktívnejšie

Oblasti s vyšším výskytom zemetrasení sa pritom nachádzajú po celom Slovensku – od nedávno zasiahnutej oblasti Prešovského kraja v okolí Humenného a Vranova nad Topľou, cez seizmicky aktívnu oblasť v okolí Banskej Bystrice, južného Slovenska v okolí Komárna, severu v okolí Žiliny a na západe v oblasti severných Malých Karpát (okolie Dobrej Vody).


Veľa ľudí však podceňuje význam poistenia nehnuteľnosti a domácnosti, prípadne majú svoje domy alebo byty významne podpoistené. Niektoré škody pri zemetrasení, ako sa ukázalo aj na východnom Slovensku, môžu dosiahnuť až výšku hodnoty celej nehnuteľnosti.

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_majetku-80

Naše poistenie nehnuteľnosti a domácnosti je jednoduché a zrozumiteľné

Vyskladajte si ho podľa svojich potrieb online za pár minút. Zľava 20 % na online Poistenie domácnosti plus zľava 5 % pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Poistite si nehnuteľnosť aj domácnosť a chráňte ich aj pred zemetrasením

Naše poistenie nehnuteľnosti vám pokryje finančné náklady na opravy trhlín, statických defektov stavby alebo na postavenie nového komína. Nezabudnite ani na poistenie domácnosti, ktoré pokryje škody na porozbíjanom a zničenom zariadení po zemetrasení.

VEDELI SE, ŽE...

... ako jedna z mála poisťovní na Slovensku, nepoužívame pri posudzovaní škôd po zemetrasení žiadnu seizmologickú stupnicu? Znamená to, že za zemetrasenie považujeme akékoľvek otrasy zemského povrchu vyvolané pohybom zemskej kôry.

Pri poistení nehnuteľnosti stačí, aby ste si poistili riziko Prírodné katastrofy. Zaručí vám ochranu vášho domu alebo bytu pri akomkoľvek stupni zemetrasenia.

Poistenie rizika Drobnosti pre nehnuteľnosť vám pomôže pri nákladoch na vyčistenie studne ako zdroja pitnej vody, prípadne náklady na sťahovanie.
Zároveň vám preplatíme náklady na náhradné ubytovanie až do výšky desaťtisíc eur, ak sa váš dom či byt stanú neobývateľnými a to až počas obdobia troch mesiacov.
Ako to funguje? Napríklad, ak si u nás poistíte svoj dom na sumu 100-tisíc eur, domácnosť na 20-tisíc eur a pri zemetrasení dôjde k tzv. totálnej škode, vyplatíme vám 120-tisíc eur a ešte desať percent z tejto sumy na odpratávacie práce navyše.

Poistenie majetku sa u nás rozhodne oplatí. Pomôžeme vám chrániť váš dom, byt a celú domácnosť pre prípad akéhokoľvek zemetrasenia.

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.