Zdieľať

Zdravý rozum #1: Ako bezpečne používať digitálne technológie?

ZRO_1-9
Vypočujte si 1. diel nášho nového podcastu Zdravý rozum, v ktorom sa venujeme téme digitálnej bezpečnosti.
ZRO_1-9

Naše úspešné podcasty Zdravé reči a Zdravá duša rozširujeme o ďalší informáciami nabitý podcast Zdravý rozum. Zameriavame sa v ňom na vzdelávanie v oblasti finančnej aj právnej gramotnosti, čím chceme meniť vaše životy k lepšiemu a uľahčiť vám riešenie rôznych situácií, ktoré život prináša. 

Každý mesiac vám spolu s odborným hosťom ľudskou rečou približujeme aktuálne témy z oblasti financií či práva.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Dostupnosť internetu a šikovné technológie ako smartfóny, tablety či počítače so sebou prinášajú mnohé výhody, ale aj riziká. Ak ich nerozpoznáte, môžete prísť nielen o súkromie, heslá ale aj o peniaze.  Je preto veľmi dôležité ostať obozretní a vedieť správne vyhodnotiť, ktoré informácie a správy sú nebezpečné.

V prvej časti nášho podcastu Zdravý rozum sme sa rozprávali sa špecialistom na digitálnu bezpečnosť – Ondrejom Kubovičom z ESET-u, ktorý objasnil základné pravidlá bezpečného správania sa v digitálnom prostredí, aj čo robiť v prípade, že sa stanete obeťou kybernetického útoku.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 1. dielu podcastu Zdravý rozum o digitálnej bezpečnosti, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu.

Lucia Štálniková

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.