Zdieľať

Zdravý biznis #4: Ako si udržať automobilky

ZB_4_Ako si udržať automobilky
Vypočujte si 4. diel nášho podcastu Zdravý biznis, v ktorom sa venujeme téme, ako si udržať automobilky a načo by sme sa mali zamerať, aby na automobilovom priemysle nezlyhala naša ekonomika.
ZB_4_Ako si udržať automobilky

Podcast Zdravý biznis je najnovším prírastkom medzi obľúbenými podcastmi od Unionu. Na úspech Zdravých rečí a Zdravej duše nadväzuje s užitočnými radami pre ľudí pracujúcich v oblasti finančníctva a poisťovníctva. Zároveň je však vhodný aj pre laikov, či študentov ekonomických smerov, ktorí sa chcú zorientovať vo svete financií a poznať odpovede na aktuálne otázky, ktoré im sprostredkujú odborníci.

Dvakrát mesačne vám prinášame nový diel podcastu Zdravý biznis. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa sveta financií.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Príchod veľkej, v poradí už piatej automobilky Volvo na východ Slovenska prinieslo búrlivé ohlasy. Ich rozhodnutie bude mať priaznivý vplyv na zamestnanosť a rozvoj daného regiónu. No nájdu sa aj skeptici, ktorí sa pýtajú či päť automobiliek nie je na malé Slovensko už príliš veľa a nebudeme na automobilovom priemysle príliš závislí. Správa o rozhodnutí Volva vyrábať u nás iba elektromobily je preto o to pozitívnejšia, pretože zlepšuje diverzifikáciu našej automobilovej výroby.

Aby sme pre automobilky ostali atraktívnou krajinou aj v budúcnosti musíme pracovať na tom aby sme vedeli vykonávať aj sofistikovanejšie činnosti ako len výrobu a byť schopní počúvať ich potreby a reagovať na ne.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Odpovede na otázky spojené s udržaním automobilovej výroby u nás, nám poskytol analytik Slovenskej sporiteľne Matej Horňák.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 4. dielu podcastu Zdravý biznis o tom, ako si udržať automobilky, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.