Zdieľať

Zdravé reči #98: Plesňové ochorenia nechtov

Podcast zdrave reci Plesnove ochorenia nechtov
Vypočujte si 98. diel nášho podcastu Zdravé reči o plesňových ochoreniach nechtov.
Podcast zdrave reci Plesnove ochorenia nechtov

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Hanbíme sa za ne počas leta, nesvoji sme kvôli nim aj v zime. Plesňou napadnuté nechty. Ide o estetický a zároveň aj o zdravotný problém, ktorý neradno podceňovať. A to nielen kvôli pocitu spoločenskej menejcennosti. Nechty majú totiž dôležitú opornú funkciu pri chôdzi. Ak sú poškodené alebo zničené, chôdza sa stáva komplikovanejšou.

Hlavnou príčinou vzniku onychomykózy je mikrób, ktorý vniká medzi nechtovú platničku a nechtové lôžko. Nebezpečenstvo číha najmä na kúpaliskách, plavárňach, wellness centrách, hoteloch a podobne. Nie všetko, čo sa javí ako mykóza, v skutočnosti mykózou je. Dôležité je absolvovať stery a kultiváciu. No a hlavne – myslieť na prevenciu.

Všetko dôležité o plesňovom ochorení nechtov nám prezradí prezidentka Slovenskej podologickej spoločnosti, Ing. Milada Nadášiová.

0
Balík

Balík výhod pre váš zdravý zrak vo výške až 150 eur. Na zdraví našich poistencov nám záleží, preto majú v rámci očného balíka komplexné vyšetrenie očí a OCT vyšetrenie úplne zdarma. Okrem toho prispejeme deťom na okuliare.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 98. dielu podcastu Zdravé rečí o plesňových ochoreniach nechtov klinite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Lucia Štálniková

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.