Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #88: Helicobacter

Helicobacter pylori
Vypočujte si 88. diel nášho podcastu Zdravé reči a dozviete sa všetko dôležité o Helicobacter pylori.
Helicobacter pylori

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Patrí medzi najrozšírenejšie baktérie medzi ľuďmi. Celosvetovú populáciu možno považovať za premorenú. Približne každý druhý človek je nositeľom tohto mikróbu. Najčastejšie sa síce vyskytuje v rozvojových krasjinách, no napriek tomu helicobacter pylori spôsobuje závažné problémy i v tých rozvinutých.

Jeho zákernosť spočíva v tom, že škody dokáže páchať i v takom nehostinnom prostredí, aké panuje v našom žalúdku. Nieleže prežije účiinok žalúdočnej kyseliny, ale dokáže sa do žalúdka vrátiť, nakoľko je dobrým plavcom v protiprúde.

Prinášame vám ďalší zaujímavý diel, opäť s renomovaným odborníkom. Hosťom Petry Podkonickej je Doc. MUDr. Ladislav Kužela, PhD., MPH, gastroenterológ.

0 %
Príspevok

Vrátime vám 50 % z ceny očkovania proti pneumokokom.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 88. dielu podcastu Zdravé rečí o Helicobacter pylori klinite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Lucia Štálniková

Pomohla ti táto odpoveď?