Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #82: Úloha poisťovní v zdravotníctve

podcast zdravotníctvo
Vypočujte si 82. diel nášho podcastu Zdravé reči a dozviete a všetko na tému úlohy poisťovní v zdravotíctve.
podcast zdravotníctvo

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Verejné zdravotné poistenie je u nás na Slovensku povinné. Každý z nás musí byť poistencom niektorej z poisťovní. Tým zo svojich výplat každý mesiac odvádzame zákonom stanovenú sumu, a to bez ohľadu na to, či sme alebo nie sme zdraví. Za poistencov štátu, teda napríklad seniorov či žien na materskej dovolenke, túto čiastku odvádza štát.

Finančné prostriedky sú následne rozdelené na základe princípu solidárnosti medzi ľudí, ktorí potrebujú zdravotnícku starostlivosť. Nahliadnite s nami do zákulisia poisťovní. Aká je presná cesta peňazí zo mzdy? Čo sa deje v prípade, ak je ich v systéme málo a existujú podvody v radoch lekárov?

Poisťovníctvo na Slovensku rozoberieme s Elenou Májekovou, členkou predstavenstva Union zdravotnej poisťovne.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 82. dielu podcastu Zdravé rečí o zdravotnom poistení kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

 

Lucia Papanova

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.