Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #82: Úloha poisťovní v zdravotníctve

podcast zdravotníctvo
Vypočujte si 82. diel nášho podcastu Zdravé reči a dozviete a všetko na tému úlohy poisťovní v zdravotíctve.
podcast zdravotníctvo

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Verejné zdravotné poistenie je u nás na Slovensku povinné. Každý z nás musí byť poistencom niektorej z poisťovní. Tým zo svojich výplat každý mesiac odvádzame zákonom stanovenú sumu, a to bez ohľadu na to, či sme alebo nie sme zdraví. Za poistencov štátu, teda napríklad seniorov či žien na materskej dovolenke, túto čiastku odvádza štát.

Finančné prostriedky sú následne rozdelené na základe princípu solidárnosti medzi ľudí, ktorí potrebujú zdravotnícku starostlivosť. Nahliadnite s nami do zákulisia poisťovní. Aká je presná cesta peňazí zo mzdy? Čo sa deje v prípade, ak je ich v systéme málo a existujú podvody v radoch lekárov?

Poisťovníctvo na Slovensku rozoberieme s Elenou Májekovou, členkou predstavenstva Union zdravotnej poisťovne.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 82. dielu podcastu Zdravé rečí o zdravotnom poistení kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

 

Daniel Skatular

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Na prepoistenie do Union zdravotnej poisťovne vám zostáva

  • 00 dní
Prejdite do zdravotnej poisťovne s dlhodobo najspokojnejšími poistencami.