Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #81: Dedičný nádor prsníka

nador prsníka podcast
Vypočujte si 81. diel nášho podcastu Zdravé reči a dozviete a všetko na tému dedičného nádora prsníka.
nador prsníka podcast

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Výskyt akéhokoľvek onkologického ochorenia zanechá výrazné stopy na celej rodine. Mnohí jej členovia sa začnú obávať aj o svoje zdravie, o svoju budúcnosť.

V prípade žien ide najmä o rakovinu prsníka a vaječníkov. Našťastie, dnes sú dostupné veľmi spoľahlivé genetické testy, ktoré vám pomôžu včas odhaliť, či máte na rakovinu predispozíciu. Životný štýl totiž nie je jediným spúšťačom onkologických ochorení.

Svoj výrazný podiel má práve genetika. Ako konkrétne tá ovplyvňuje vznik rakoviny prsníka, najčastejšieho onkologického ochorenia u žien, aké sú možnosti samotných genetických testov a do akej miery sú presné? Ako majú následne ženy s predispozíciou upraviť svoj život?

Odpovede na tieto a ďalšie otázky poskytne genetik RNDr. Michal Konečný, PhD.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 81. dielu podcastu Zdravé rečí o dedičnom ochorení prsníka kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

 

Daniel Skatular

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Na prepoistenie do Union zdravotnej poisťovne vám zostáva

  • 00 dní
Prejdite do zdravotnej poisťovne s dlhodobo najspokojnejšími poistencami.