Atoms/icons/24/grey/info-24

Od 1. 7. 2022 nebude možné na našich pobočkách platiť za poistenie v hotovosti.

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #71: Celiakia je intolerancia na lepok

podcast celiakia
Vypočujte si 71. diel nášho podcastu Zdravé reči a dozviete sa všetko o celiakii.
podcast celiakia

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Čo je celiakia alebo intolerancia lepku? Ako sa diagnostikuje celiakia a aké má prejavy intolerancia na lepok? Či je nutné držať celý život bezlepkovú diétu, alebo sa dá celiakia vyliečiť? Aké problémy prináša neliečená celiakia, alebo skrytá celiakia. Ovplyvňuje celiakia plodnosť? Je vznik celiakie geneticky podmienený a sú využívané genetické testy na celiakiu? Je vhodné vysadiť lepok a je vhodná bezlepková diéta aj pre zdravých ľudí?

Union zdravotná poisťovňa v novom diele podcastu Zdravé reči prináša na tému ako žiť s celiakiou rozhovor s internistom Vladislavom Abaffym.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 71. dielu podcastu Zdravé rečí o celiakii kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Daniel Skatular

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Poistite sa na letnú dovolenku už teraz

Pohodlne online za 5 minút. Aj s predstihom, aj na poslednú chvíľu. Poistenci Union zdravotnej poisťovne majú zľavu na krátkodobé cestovné poistenie až 50 %.