Atoms/icons/24/grey/info-24

Vážení partneri, dňa 6. decembra 2023 budú niektoré naše IT systémy nedostupné približne od 18:00 do 18:30 h. V prípade, že budete mať problém s dostupnosťou našich služieb aj po tomto čase, kontaktujte, prosím, vašich partnerov u nás.

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #136: Podvýživa

ZR_136-Podvýživa
Vypočujte si 136. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme podvýžive a jej prevencii.
ZR_136-Podvýživa

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Podvýživa, alebo malnutrícia, postihuje mnohé skupiny obyvateľstva. Môže mať rôzne príčiny, či už nedostatok denného príjmu potravy alebo má organizmus vyššie nároky na energiu a bielkoviny. Podvýživa sa prejavuje nie len na fyzickom výzore podvyživeného človeka ale aj na jeho psychickom stave. Náchylní sú najmä seniori, a to v prípade ak trpia niektorým z chronických ochorení. Vtedy je spotreba bielkovín a živín vyššia. 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Všetko dôležité o podvýžive, jej prevencii, o živote s ňou i po nej nám prezradí renomovaný gastroenterológ, MUDr. Miloš Bubán.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 136. dielu podcastu Zdravé reči, o podvýžive, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu.

Adela Kumorová