Zdieľať

Zdravé reči #134: Zdravé a husté kosti

ZR_134-Zdravé a husté kosti
Vypočujte si 134. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme téme zdravých a hustých kostí.
ZR_134-Zdravé a husté kosti

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

V ďalšej epizóde z nášho eventu Zdravé reči LIVE v Poprade sme sa zamerali na tému zdravia našich kostí. Do tridsiateho roku veku si budujeme základ svojich kostí. Je preto dôležité už od detstva až do dospelosti ostať fyzicky aktívny a venovať pozornosť strave, ktorá by mala byť pestrá a bohatá na živiny. 

Osteoporóza, resp. rednutie kostí nebolí a mnohí sa o tomto ochorení dozvedia až po páde alebo úraze. Ako si udržať zdravie aj v tejto oblasti, koho sa osteoporóza týka a ako sa vyhnúť nebezpečnej osteopatickej zlomenine nám prezradí Mgr. MUDr. Andrea Švrčková, MHA., predsedkyňa Sekcie ambulantných ortopédov SOTS.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 134. dielu podcastu Zdravé reči, o osteoporóze, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu.

Adela Kumorová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.