Zdieľať

Zdravé reči #133: Sivý zákal a šošovka

ZR_133-Sivý zákal a šošovka
Vypočujte si 133. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme téme liečby sivého zákalu.
ZR_133-Sivý zákal a šošovka

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Očná šošovka sa vplyvom prirodzených metabolických procesov časom zakaľuje. Tým, že sa v nej hromadia splodiny látkovej premeny, ktoré neskôr tvrdnú, zraková ostrosť sa zhoršuje. V krajných prípadoch dochádza ku stavu zvanému beľmo kedy sa oko stáva nefunkčné. Sivý zákal (katarakta) nebolí. Je to vekom podmienené ochorenie, ktoré môže postihnúť takmer každého z nás.

Operácia sivého zákalu patrí medzi najčastejšie realizované operácie na svete. Odstránenie katarakty je bezpečnou, bežnou a rýchlou operáciou. Všetko dôležité o vzniku, priebehu a najmä liečbe sivého zákalu nám prezradí očný chirurg Pavol Veselý z VESELY/Očná klinika.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

0
Balík

Balík výhod pre váš zdravý zrak vo výške až 150 eur. Na zdraví našich poistencov nám záleží, preto majú v rámci očného balíka komplexné vyšetrenie očí a OCT vyšetrenie úplne zdarma. Okrem toho prispejeme deťom na okuliare.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 133. dielu podcastu Zdravé reči, o sivom zákale a šošovke, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu.

Adela Kumorová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.