Zdieľať

Zdravé reči #123: Placenta a pupočníková krv

ZR_123_Pupočníková krv
Vypočujte si 123. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme téme vzácnosti placenty a pupočníkovej krvi.
ZR_123_Pupočníková krv

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Pôrod je jedinečný moment, ktorým žena privádza na svet nový život. Jeho výnimočnosť je však ešte v niečom inom. Iba počas pôrodu je možné získať pupočníkovú krv a placentu. 

Placenta a pupočníková krv obsahujú perinatálne kmeňové bunky, ktoré majú unikátne vlastnosti a veľký terapeutický potenciál pri liečbe mnohých ochorení. Dnes vieme vďaka nim zachrániť ľudské životy pri boji s približne 80 ochoreniami.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Prečo by sme si mali nechať odobrať a uskladniť pupočníkovú krv a placentu, nám porozpráva molekulárna genetička MSc. Dominika Valent Raffajová, odborná poradkyňa banky pupočníkovej krvi Cord Blood Center.

0
Príspevok

Spolu vám prispejeme až 1 200 eur na úkony súvisiace s asistovanou reprodukciou. Ako prvá zdravotná poisťovňa uhrádzame výkony v rámci liečby neplodnosti, ktoré ste si museli doteraz financovať z vlastných zdrojov.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 123. dielu podcastu Zdravé reči o placente a pupočníkovej krvi, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.