Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #123: Placenta a pupočníková krv

ZR_123_Pupočníková krv
Vypočujte si 123. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme téme vzácnosti placenty a pupočníkovej krvi.
ZR_123_Pupočníková krv

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Pôrod je jedinečný moment, ktorým žena privádza na svet nový život. Jeho výnimočnosť je však ešte v niečom inom. Iba počas pôrodu je možné získať pupočníkovú krv a placentu. 

Placenta a pupočníková krv obsahujú perinatálne kmeňové bunky, ktoré majú unikátne vlastnosti a veľký terapeutický potenciál pri liečbe mnohých ochorení. Dnes vieme vďaka nim zachrániť ľudské životy pri boji s približne 80 ochoreniami.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Prečo by sme si mali nechať odobrať a uskladniť pupočníkovú krv a placentu, nám porozpráva molekulárna genetička MSc. Dominika Valent Raffajová, odborná poradkyňa banky pupočníkovej krvi Cord Blood Center.

0
Príspevok
Spolu vám prispejeme až 1200 € na úkony súvisiace s asistovanou reprodukciou. Ako prvá zdravotná poisťovňa uhrádzame výkony v rámci liečby neplodnosti, ktoré ste si museli doteraz financovať z vlastných zdrojov.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 123. dielu podcastu Zdravé reči o placente a pupočníkovej krvi, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Na prepoistenie do Union zdravotnej poisťovne vám zostáva

  • 00 dní
Prejdite do zdravotnej poisťovne s dlhodobo najspokojnejšími poistencami.