Zdieľať

Zdravé reči #117: Nozokomiálne nákazy

ZR_117_Nozokomiálne nákazy
Vypočujte si 117. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme infekciám spojeným s poskytovaním zdravotnej starostlivosti.
ZR_117_Nozokomiálne nákazy

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Nozokomiálne nákazy sú inak povedané infekcie spojené s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. Znie to zložito, no znamená to, že sa v prostredí zdravotnej starostlivosti, pri správnych podmienkach, môžeme nakaziť veľmi jednoducho.

Veľkú úlohu pri prevencii týchto nákaz zohráva hygiena. Väčšinou sú prenášané rukami, ktoré sú naším prvým kontaktom s okolím, či už s dverami, dokumentami alebo lekárom. Pre zabezpečenie rýchlej rekonvalescencie bez zbytočných komplikácií je dôležité dodržiavanie hygienických opatrení a spolupráca všetkých zúčastnených strán, pacienta, lekára aj zdravotníckeho zariadenia. 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Viac nám priblíži ústavná hygienička NÚSCH, a. s. MUDr. Daniela Križanová, PhD., MPH.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 117. dielu podcastu Zdravé reči o nozokomiálnej nákaze kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.