Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #117: Nozokomiálne nákazy

ZR_117_Nozokomiálne nákazy
Vypočujte si 117. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme infekciám spojeným s poskytovaním zdravotnej starostlivosti.
ZR_117_Nozokomiálne nákazy

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Nozokomiálne nákazy sú inak povedané infekcie spojené s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. Znie to zložito, no znamená to, že sa v prostredí zdravotnej starostlivosti, pri správnych podmienkach, môžeme nakaziť veľmi jednoducho.

Veľkú úlohu pri prevencii týchto nákaz zohráva hygiena. Väčšinou sú prenášané rukami, ktoré sú naším prvým kontaktom s okolím, či už s dverami, dokumentami alebo lekárom. Pre zabezpečenie rýchlej rekonvalescencie bez zbytočných komplikácií je dôležité dodržiavanie hygienických opatrení a spolupráca všetkých zúčastnených strán, pacienta, lekára aj zdravotníckeho zariadenia. 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Viac nám priblíži ústavná hygienička NÚSCH, a. s. MUDr. Daniela Križanová, PhD., MPH.

Atoms/icons/80/grey-green/kolko_platit-80

Extra výhody a zľavy pre poistencov Union zdravotnej poisťovne

Union zdravotná poisťovňa prináša svojim poistencom množstvo extra výhod a zliav vo vybraných zdravotníckych zariadeniach, ako aj u našich partnerov po celom Slovensku.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 117. dielu podcastu Zdravé reči o nozokomiálnej nákaze kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Poistite sa na letnú dovolenku už teraz

Pohodlne online za 5 minút. Aj s predstihom, aj na poslednú chvíľu. Poistenci Union zdravotnej poisťovne majú zľavu na krátkodobé cestovné poistenie až 50 %.