Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #113: Ulcerózna kolitída

ZR_113_Ulcerózna kolitída
Vypočujte si 113. diel nášho podcastu Zdravé reči, v ktorom sa venujeme prevencii a liečbe ulceróznej kolitídy.
ZR_113_Ulcerózna kolitída

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Životospráva a genetika spolu súvisia. Môžete zdediť gén pre ulceróznu kolitídu, ale nikdy sa u vás nemusí prejaviť. Kľúčovou a zároveň dobrou prevenciou je správna životospráva. Faktory vonkajšieho prostredia sú silnejšie ako zdedené gény. Zlou životosprávou sa môžete doslova prejesť do ochorenia hrubého čreva.

Ak ste navštívili rôznych odborníkov, ktorí nenašli príčinu vašich ťažkostí, je na mieste pýtať sa odborníka na nešpecifické črevné ochorenie. Ulcerózna kolitída patrí k chronickým zápalovým ochoreniam a výrazne zhoršuje kvalitu života. 

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Všetky dôležité informácie o tejto diagnóze a najmä o prevencii nám prezradil doc. MUDr. Ladislav Kužela, PhD., MPH, gastroenterológ.

Atoms/icons/80/grey-green/kolko_platit-80

Extra výhody a zľavy pre poistencov Union zdravotnej poisťovne

Union zdravotná poisťovňa prináša svojim poistencom množstvo extra výhod a zliav vo vybraných zdravotníckych zariadeniach, ako aj u našich partnerov po celom Slovensku.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 113. dielu podcastu Zdravé reči o ulceróznej kolitíde kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

Adela Kumorová

Pomohla ti táto odpoveď?