Atoms/icons/24/grey/info-24

V piatok 30. 9. 2022 sme pre vás predĺžili otváraciu dobu kontaktných miest až do 20:00 h., aby ste mali na prepoistenie sa k nám dostatok času.

Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravé reči #105: Vývoj dieťaťa

ZR_105_Vývoj dieťaťa
Vypočujte si 105. diel nášho podcastu Zdravé reči o vývoji dieťaťa.
ZR_105_Vývoj dieťaťa

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Ľudský mozog sa nie nadarmo prirovnáva k počítaču. Riadi všetky dôležité procesy v našom tele a aj on sa neustále vyvíja a aktualizuje. Rozličné časové obdobia vývinu mozgu na seba nadväzujú.

V prvých rokoch života dieťaťa prebieha štruktúrovanie a organizácia konkrétnych prepojení. Prostredníctvom zážitku sa formuje architektúra mozgu. Neexistujú dvaja ľudia, ktorí by mali rovnaké zážitky, dokonca ani v prípade, keď je genetická informácia identická, napríklad pri jednovaječných dvojčatách.

Všetky cestičky, ktoré vytvárame v mozgu nášho dieťatka a ich vplyv na život až do dospelosti, nám upresnila odborná garantka PhDr. Zuzana Jandová, PhD., z Logopedického centra ASOBI.

0
Príspevok
Na bábätko vám prispejeme až 100 €. Bezplatne vám požičiame monitor dychu, pošleme poukážku na nákup novorodeneckých potrieb a prispejeme na kurz plávania.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 105. dielu podcastu Zdravé reči o vývoji dieťaťa kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Na prepoistenie do Union zdravotnej poisťovne vám zostáva

  • 00 dní
Prejdite do zdravotnej poisťovne s dlhodobo najspokojnejšími poistencami.