Zdieľať

Zdravé reči #105: Vývoj dieťaťa

ZR_105_Vývoj dieťaťa
Vypočujte si 105. diel nášho podcastu Zdravé reči o vývoji dieťaťa.
ZR_105_Vývoj dieťaťa

Náš podcast Zdravé reči patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Vlastný podcast sme priniesli ako prvá zdravotná poisťovňa.

Každý týždeň vám prinášame nový diel podcastu Zdravé reči. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne zdravotné témy.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Ľudský mozog sa nie nadarmo prirovnáva k počítaču. Riadi všetky dôležité procesy v našom tele a aj on sa neustále vyvíja a aktualizuje. Rozličné časové obdobia vývinu mozgu na seba nadväzujú.

V prvých rokoch života dieťaťa prebieha štruktúrovanie a organizácia konkrétnych prepojení. Prostredníctvom zážitku sa formuje architektúra mozgu. Neexistujú dvaja ľudia, ktorí by mali rovnaké zážitky, dokonca ani v prípade, keď je genetická informácia identická, napríklad pri jednovaječných dvojčatách.

Všetky cestičky, ktoré vytvárame v mozgu nášho dieťatka a ich vplyv na život až do dospelosti, nám upresnila odborná garantka PhDr. Zuzana Jandová, PhD., z Logopedického centra ASOBI.

0
Príspevok

Na bábätko vám prispejeme až 300 €. Získajte príspevok na plienky Pampers, vybrané produkty HiPP, na kurz plávania alebo na monitor dychu.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 105. dielu podcastu Zdravé reči o vývoji dieťaťa kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.