Zdieľať

Zdravá duša #52: Hraničná porucha osobnosti

ZD_52-9
Vypočujte si 52. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme téme Hraničná porucha osobnosti.
ZD_52-9

Podcast Zdravá duša je náš ďalší podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nové diely podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Ľuďom s hraničnou poruchou osobnosti chýba pevný pocit identity. V detstve zvyčajne zažili silnú traumu, ktorá zabránila správnemu rozvoju ich osobnosti. Hraničná porucha osobnosti teda vzniká v ranom detstve, no diagnostikuje sa až v dospelosti.

Aké sú príznaky tejto poruchy a prečo je dôležité vyhľadať odbornú pomoc vysvetlľuje klincká psychologička a psychoterapeutka Petra Klastová Pappová z ústavu klinickej psychológie Panaeurópskej vysokej školy.

Dozviete sa aj to:

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 52. dielu podcastu Zdravá duša o hraničnej poruche osobnosti, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Regina Juhásová

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.