Zdieľať

Zdravá duša #32: Vyhorenie

ZD_32 - Vyhorenie
Vypočujte si 32. diel podcastu Zdravá duša, o vyhorení a jeho úskaliach.
ZD_32 - Vyhorenie

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

WHO (World Health Organisation) definuje vyhorenie ako syndróm vyplývajúci z chronického stresu pri práci, ktorý nebol úspešne zvládnutý. Stále však tento syndróm  nie je vnímaný ako psychické ochorenie, len ako profesionálny fenomén. Sprevádzajú ho pocity úzkosti, ťažoby, nespavosť, ignorovanie povinností a útek pred nimi. Pri dlhodobom ignorovaní príznakov sa môžu pridružiť aj psychosomatické problémy. 

O svoje skúsenosti s vyhorením sa s nami podelil respondent Pavol Guričan z platformy ksebe.sk. Spočiatku pociťoval psychosomatické problémy. Bolo mu fyzicky zle. Psychoterapeut mu pomohol s riešením jeho problému, a zároveň mu dal nádej na znovuobjavenie sebavedomia a životného elánu.

O vyhorení a jeho úskaliach nám rozprávala aj psychologička zo spomiluj.sk Veronika Ragan.

V tejto časti podcastu sa dozviete:

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 32. dielu podcastu Zdravá duša, o vyhorení, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.