Zdieľať

Zdravá duša #29: Obsedantno-kompulzívna porucha II.

ZD_29 - Obsedantno-kompulzívna porucha 2
Vypočujte si 29. diel podcastu Zdravá duša, druhú časť minisérie, v ktorej sa venujeme obsedantno-kompulzívnej poruche z odborného hľadiska.
ZD_29 - Obsedantno-kompulzívna porucha 2

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

V prvom príbehu venovanom obsedantno-kompulzívnej poruche sme spoznali životný príbeh nášho hosťa Róberta. V dnešnej časti sme sa zamerali na odbornú stránku tejto poruchy. 

Obsedantno-kompulzívna porucha (Obsessive Compulsive Disorder OCD). Za týmto pojmom sa skrýva chronické, dlhotrvajúce duševné ochorenie, ktoré vyvoláva v človeku vtieravé nežiadúce myšlienky, či potrebu opakovane vykonávať tú istú činnosť.

Ak máte pocity alebo myšlienky, ktoré nie sú zlučiteľné s bežným životom je dôležité vyhľadať odborníka. Vďaka včasnej konzultácii a diagnostike sa táto porucha dá odhaliť relatívne skoro.

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Po osobnej skúsenosti ponúkame pohľad odborný, hostkou je MUDr. Jana Ferencová, primárka psychosomatickej kliniky FZaSP TU a PNPP.

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 29. dielu podcastu Zdravá duša, odborný pohľad na OCD, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Adela Kumorová

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.