Zdieľať

Zdravá duša #24: Oči a pohľad na svet

ZD_24 – Oči a pohľad na svet
Vypočujte si 24. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme vplyvu zraku na našu psychiku.
ZD_24 – Oči a pohľad na svet

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Zrak je dominantný zmysel, poznávame ním naše okolie, hodnotíme a súdime veci na základe výzoru. Akonáhle si nie sme istý a náš zrak nás zrádza, má to vplyv na našu sebaistotu a sebahodnotu.

Z odborného hľadiska platí, že svet je lepšie vidieť v plných farbách. Mnoho ľudí však nevie, že môže vidieť lepšie. Myslia si, že ich zrak je správny. Súčasná doba ponúka viaceré možnosti ako vidieť lepšie a kvalitnejšie. Ako ale reaguje na tieto možnosti naša psychika?

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Prečo by sme mali venovať pozornosť zraku aj v spojitosti s našimi emóciami, nám prezradí oftalmologička MUDr. Zuzana Hrbeková z IVIO Clinic. Tipy, akou optikou vnímať svet s úsmevom, zas povie hlbinná terapeutka PhDr. Radoslava Olajos.

0
Balík

Balík výhod pre váš zdravý zrak vo výške až 150 eur. Na zdraví našich poistencov nám záleží, preto majú v rámci očného balíka komplexné vyšetrenie očí a OCT vyšetrenie úplne zdarma. Okrem toho prispejeme deťom na okuliare.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 24. dielu podcastu Zdravá duša o tom, ako zrak ovplyvňuje naše zdravie, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

Adela Kumorová

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.