Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravá duša #24: Oči a pohľad na svet

ZD_24 – Oči a pohľad na svet
Vypočujte si 24. diel podcastu Zdravá duša, v ktorom sa venujeme vplyvu zraku na našu psychiku.
ZD_24 – Oči a pohľad na svet

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

Čo sa dozviete v tomto diele?

Zrak je dominantný zmysel, poznávame ním naše okolie, hodnotíme a súdime veci na základe výzoru. Akonáhle si nie sme istý a náš zrak nás zrádza, má to vplyv na našu sebaistotu a sebahodnotu.

Z odborného hľadiska platí, že svet je lepšie vidieť v plných farbách. Mnoho ľudí však nevie, že môže vidieť lepšie. Myslia si, že ich zrak je správny. Súčasná doba ponúka viaceré možnosti ako vidieť lepšie a kvalitnejšie. Ako ale reaguje na tieto možnosti naša psychika?

Vypočujte si náš podcast a dozviete sa:

Prečo by sme mali venovať pozornosť zraku aj v spojitosti s našimi emóciami, nám prezradí oftalmologička MUDr. Zuzana Hrbeková z IVIO Clinic. Tipy, akou optikou vnímať svet s úsmevom, zas povie hlbinná terapeutka PhDr. Radoslava Olajos.

0
Balík

Balík výhod pre váš zdravý zrak vo výške až 150 eur. Na zdraví našich poistencov nám záleží, preto majú v rámci očného balíka komplexné vyšetrenie očí a OCT vyšetrenie úplne zdarma. Okrem toho prispejeme deťom na okuliare.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 24. dielu podcastu Zdravá duša o tom, ako zrak ovplyvňuje naše zdravie, kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Union zdravotná poisťovňa, a.s. si vyhradzuje právo na zmeny poskytovaných výhod.

Adela Kumorová

Pomohla ti táto odpoveď?