Atoms/icons/24/grey/info-24

V sobotu 30. septembra máme pre vás otvorené pobočky v Bratislave v čase od 8:00 do 20:00 hod; ostatné pobočky v čase od 8:00 do 14:00 hod. Príďte sa prepoistiť osobne alebo volajte callcentrum v čase od 8:00 do 13:00 hod. 

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravá duša #17: Manipulácia a narcizmus

ZD_17_Manipulacia a narcizmus
Vypočujte si 17. diel podcastu Zdravá duša a dozviete sa viac o manipulácií a narcizme.
ZD_17_Manipulacia a narcizmus

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

 

Čo sa dozviete v tomto diele?

Bude to osobnejšie než kedykoľvek predtým. Práve preto sme pre zachovanie čo najvyššej anonymity zmenili hlas našej hostky. A tiež jej meno. Na vlastnej koži totiž zažila manipuláciu zo strany svojho partnera s narcistickou poruchou osobnosti.

Narcizmus nie je dedičný, ani manipulatívne sklony. Dieťa si ich osvojuje v prostredí, v ktorom vyrastá. Najčastejšie v rodine. Zanechávajú však stopy na mozgovej úrovni. V určitom veku sa vytvárajú nervové zakončenia, ktoré sú zodpovedné za emočné prežívanie človeka a pokiaľ je dieťa neustále frustrované, deprimované, je v strachu, bojí sa, nemá podporu a lásku – nervové zakončenia sa mu nespoja.

Z dieťaťa však môže vyrásť človek s narcistiskou poruchou aj v prípade, keď je vychované ako poloboh. Všetko mu je dovolené a zároveň mu je predostierané, že je najlepším na svete a všetko robí úžasne. Avšak keď sa dostáva do kolektívu a zisťuje, že nevyniká vo všetkom (čo je prirodzené), začína mať pocit menejcennosti. Ten v dospelom veku prenáša na iné osoby.

O tejto poruche osobnosti a jej vplyve na medziľudské vzťahy, nám porozpráva Mgr. Romana Benčíková – soul mentorka a Martina.

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 17. dielu podcastu Zdravá duša o narcistickej poruche a manipulácií kliknite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Lucia Štálniková

Sme mocní
od východu po západ

Svojim blízkym zaistite super ochranu.
Super poistenie pre super rodiny.

Sme mocní
od východu po západ

Svojim blízkym zaistite super ochranu.
Super poistenie pre super rodiny.