Zdieľať

Zdravá duša #13: Mikrobióm a duševné zdravie

Mikrobiom a dusevne zdravie
Vypočujte si 13. diel podcastu Zdravá duša a dozviete sa ako ovplyvňuje mikrobióm duševné zdravie.
Mikrobiom a dusevne zdravie

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

 

Čo sa dozviete v tomto diele?

Psychika ovplyvňuje funkcie nášho organizmu. To je fakt. Kedysi sa síce hovorievalo, že za všetkým treba hľadať ženu, no dnes vieme, že na náš celkový zdravotný stav má vplyv aj niečo iné. Napríklad stres.

No zároveň sme sa za posledné obdobie vďaka relevantným výskumom dopracovali aj k ďalšiemu poznatku. Vplyv na našu psychiku má aj črevný mikrobióm. Je preukázateľné, že ak do poškodenej črevnej mikroflóry dodáme správne kmene a upravíme aj stravu, zlepší sa aj naše psychické zdravie.

Viac o tejto téme sa dozvieme od MVDr. Alojza Bombu, DrSc. a Martina Harandu, MSc. z firmy Perbiotix.

Na liečbu psychických ochorení máte nárok z verejného zdravotného poistenia

Máme zazmluvnené stovky psychiatrických a psychologických ambulancií po celom Slovensku. Pomôžeme vám vyhľadať odbornú psychologickú alebo psychiatrickú pomoc.

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 13. dielu podcastu Zdravá duša o schizofrénii klinite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Lucia Štálniková

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.