Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zdravá duša #13: Mikrobióm a duševné zdravie

Mikrobiom a dusevne zdravie
Vypočujte si 13. diel podcastu Zdravá duša a dozviete sa ako ovplyvňuje mikrobióm duševné zdravie.
Mikrobiom a dusevne zdravie

Náš podcast Zdravá duša je nový podcast, ktorý je zameraný na témy týkajúce sa duševného zdravia. Okrem toho prinášame podcast Zdravé reči, ktorý patrí v kategórii zdravie a fitness medzi najpočúvanejšie na Slovensku a v celosvetovom rebríčku je dokonca v prvej stovke. Ako prvá zdravotná poisťovňa prinášame už druhý vlastný podcast.

Každý mesiac vám prinášame nový diel podcastu Zdravá duša. Spolu s odborným hosťom vám ľudskou rečou približujeme aktuálne témy týkajúce sa duševného zdravia.

 

Čo sa dozviete v tomto diele?

Psychika ovplyvňuje funkcie nášho organizmu. To je fakt. Kedysi sa síce hovorievalo, že za všetkým treba hľadať ženu, no dnes vieme, že na náš celkový zdravotný stav má vplyv aj niečo iné. Napríklad stres.

No zároveň sme sa za posledné obdobie vďaka relevantným výskumom dopracovali aj k ďalšiemu poznatku. Vplyv na našu psychiku má aj črevný mikrobióm. Je preukázateľné, že ak do poškodenej črevnej mikroflóry dodáme správne kmene a upravíme aj stravu, zlepší sa aj naše psychické zdravie.

Viac o tejto téme sa dozvieme od MVDr. Alojza Bombu, DrSc. a Martina Harandu, MSc. z firmy Perbiotix.

Atoms/icons/80/grey-green/prevsetkych-80

Union pre zdravú dušu na Facebooku

Pridajte sa do facebookej skupiny Union pre zdravú dušu, ktorá obsahuje množstvo zaujímavého a užitočného obsahu týkajúceho sa duševného zdravia. 

Počúvajte vo vašej obľúbenej aplikácii

Pre vypočutie 13. dielu podcastu Zdravá duša o schizofrénii klinite na vašu obľúbenú podcastovú aplikáciu. 

Lucia Štálniková

Pomohla ti táto odpoveď?