Zdieľať

Štyri veci, ktoré dokážu pokaziť vianočné sviatky

Milí priatelia, najkrajšie sviatky v roku sú za dverami a väčšina z nás si ich predĺži až do Nového roka. Aby to tak aj naozaj bolo, pripravili sme si pre vás zoznam nástrah, ktoré by vám mohli prekaziť vianočnú pohodu.

1. Sviatoční šoféri

Ich revírom je diaľnica. Ich tempo je vražedné. Alebo skôr vražedne pomalé.

Nikto z nás nemá nič proti pomalým a neskúseným šoférom, ale faktom ostáva, že ak niekto vyráža na cestu len príležitostne a navyše všetci naraz, tak sa to podpíše na kvalite dopravy.

Pripravte si na cestu domov, za rodinou nejaký dobrý vianočný playlist a nedajte sa vyprovokovať tým zúfalo a pomaly sa vlečúcim šoférom pred vami. Na tých niekoľkých minútach v konečnom dôsledku nezáleží. A cesta vám určite uplynie rýchlejšie a príjemnejšie, ak si budete z plného hrdla spievať „Každýýýýý deň budú vraj Viáááááánoce!”, ako keď budete zbytočne riskovať a predbiehať. Aj tak o pár metrov ďalej natrafíte na ďalšieho neskúseného a vystresovaného vodiča.

 

2. Vianočný stromček ako zdroj tepla

Poisťovňami prezývaný aj Najkrajší zabijak!

No dobre, to sme si vymysleli. Pravdou ale ostáva, že až za polovicu požiarov v tomto období môžu vianočné stromčeky a výzdoby. Na prvý pohľad sa zdá neuveriteľné, že niečo tak nenápadné a malé, ako sú vianočné svetelné reťaze, by mohli spôsobiť  požiar, ale deje sa to. Neustále, každý rok a vždy znova to ľudí prekvapí. Áno, áno, v dnešnej dobe je už asi naozaj všetko vyrobené v Číne, ale stále je rozdiel v kvalite.

Používajte na stromček len svetielka, ktoré majú označenie certifikátu bezpečnosti. Inak vám hrozí, že namiesto vianočného stromčeka budete mať zrazu v obývačke vianočný táborák. Neznie to síce úplne zle, ale verte nám, nie je to zábava. Adventné vence a nebezpečenstvo otvoreného plameňa sviečok vám ani nejdeme spomínať, určite vám je jasné, že tie treba strážiť viac ako kocúra, ktorý má neustále tendenciu škriabať sa na stromček. 🙂

 

3. Kaprova pomsta

Je to len ryba, ale vie byť pekne zákerná.

Kým v Spojených štátoch vzniká obrovské množstvo nehôd tým, že miestne obyvateľstvo s obľubou ponára desaťkilového zmrazeného moriaka do rozpáleného oleja, my máme vlastnú gastro tradíciu, ktorá spoľahlivo plní pohotovosti po celom Slovensku. Áno, asi každý má v zásobe „veselú“ historku o kosti z kapra, ktorá poslala rodinného príslušníka príšerne kašľajúc k zemi.

Kosti z kapra sú síce malé, ale ak sa raz zabodnú do hrdla, môže dôjsť k opuchu, ktorý zabráni dýchaniu. A to už je situácia, ktorú doma riešiť nechcete. Rada je, samozrejme, v tomto prípade jediná – pozor na kosti, opatrnosti pri jedení kapra nie je nikdy dosť.

 

4. Keď je pyrotechnika bombová

Návody na zábavnej pyrotechnike patria medzi tie dôležitejšie.

Viete, kam idú doktori, ktorí celí rok neposlúchali? Slúžiť na pohotovosť vo vianočnom a novoročnom období. Ťažko povedať, prečo je na Slovensku zábavná pyrotechnika tak obľúbená, každoročné správy však potvrdzujú, že obľúbenosť nejde ruka v ruke s informovanosťou, ako ju používať.

Spravte si teda službu a nakupujte pyrotechniku len u spoľahlivých predajcov. Používajte pyrotechniku tak, ako je napísané v návode a nijako inak alebo jednoducho zvážte, či práve tento spôsob (doslovného) vystreľovania peňazí do vzduchu naozaj zvyšuje zábavnosť prežívania sviatkov.

Veríme, že sa vám podarí všetkým nástrahám vianočných sviatkov a Nového roka vyhnúť úspešne. Samozrejme, my sa vždy budeme prihovárať za to, aby ste sa nespoliehali len na náhodu a mali aj uzatvorené tie správne poistenia – poistenie nehnuteľnosti, domácnosti, alebo úrazové poistenie 🙂

Prajeme krásne prežitie Vianoc v kruhu vašich blízkych a všetko dobré do nového roka. Nech je plný udalostí radostných a nie poistných. 🙂

 
0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Tieto články by ťa mohli zaujímať

Tieto články
by ťa mohli zaujímať

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia