Zdieľať

Lyžovačka v Alpách: Na čo nezabudnúť pri poistení?

poistenie na lyžovačku v Alpách
Zimné obdobie sa nezastaviteľne blíži a milovníci lyžovania sa už tešia na otvorenie novej sezóny. Dovolenka na horách je relax a prináša so sebou množstvo zdravotných výhod. Prečo by ste mali zvážiť poistenie na lyžovačku? Zistite, aký význam má cestovné poistenie.
poistenie na lyžovačku v Alpách
V článku si prečítate:

Prečo potrebujete cestovné poistenie?

Lyžiarske poistenie je veľmi dôležité. Štandardná cestovná poistka vám neposkytne poistné krytie pre všetky situácie, do ktorých sa môžete na svahu dostať. Napríklad liečebné náklady v prípade úrazov na lyžiach nie sú často kryté štandardným poistením. Rovnako sa na vaše lyžiarske vybavenie nevzťahuje štandardné poistenie osobného majetku.

Je všeobecne známe, že lyžiarsky výstroj nie je práve najlacnejšia záležitosť. Povedzme, že v očakávaní veľkého zimného výletu si doprajete značkovú verziu lyží, kvalitné lyžiarske okuliare, či modernú bundu so solídnymi vlastnosťami. Takáto výbava môže byť lákadlom pre zlodejov, ktorí vám ju odcudzia.

Zabezpečte si jednoduché online poistenie, zahŕňajúce poistné plnenie pri strate batožiny a lyžiarskom výstroji.

Cestovné poistenie online sa vzťahuje aj na prípadné zranenia na zjazdovke. Hoci je lyžovanie činnosť plná zdravotných a relaxačných benefitov, nešťastia v podobe zranenia sa jednoducho občas stávajú.

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_do_hor-80

Vyrazte do hôr poistení

Na vybrané dni alebo celý rok. Pre rekreačných turistov aj adrenalínových športovcov. Zásah horskej záchrannej služby, poistenie úrazu, batožiny a iné. 

Ošetrenie v zahraničí

Online poistenie a krytie liečebných nákladov v zahraničí je výhoda, v rámci ktorej poisťovňa uhrádza pobyt a lekárske zásahy v nemocničnom zariadení. Potrebná starostlivosť je v prípade zranenia na lyžiach nevyhnutná a preprava na Slovensko v danej chvíli nemysliteľná.

Cestovné poistenie okrem iného zahŕňa aj vyplatenie peňažných prostriedkov v prípade úrazu a okrem úhrady zásahu horskej služby pokryje aj škody spôsobené na zjazdovke.

V Unione neposkytujeme len cestovné poistenie na lyžovačku do zahraničia. Čaká vás lyžovačka na Slovensku? Ani v tejto situácii nepodceňujte význam poistenia. Na našich svahoch vám, (podobne ako v zahraničí), pokryjeme náklady na zásah horskej služby, ošetrenia aj tých najhorších úrazov, či odcudzenie batožiny.

Ako sa poistíte u nás online?

Na stránke www.union.sk zadáte do vyhľadávania Poistenie na lyžovačku. Pri kategórii lyžovačka za hranicami kliknete na červený nadpis Chcem sa poistiť. Ďalej zadáte krajinu, do ktorej budete cestovať a dátum jej návštevy. Po vyplnení údajov o veku si vyberiete z vypísaných typov základných poistení, vedľa ktorých sa uvádza aj suma v eurách.

Online poistenie zakončíte doplnením osobných údajov (meno, priezvisko, adresa a ďalšie) a v poslednom okienku Zhrnutie si overíte pravosť údajov, vrátane zvoleného poistenia.

Cestovné poistenie na lyžovačku je opodstatnené nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Zbavte sa zbytočného stresu a myslite na poistenie, ktoré vám ušetrí značné množstvo financií.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.