…..

Finančná injekcia pre rodiny s onkologickým ochorením

poistenie onkologických ochorení

Ročne pribudne na Slovensku vyše 30 tisíc novodiagnostikovaných onkologických ochorení. Podľa odhadu Národného centra zdravotníckych informácií to mohlo byť za rok 2020 prvýkrát dokonca viac ako 40 tisíc.

poistenie onkologických ochorení

Diagnostika pritom počas pandémie podľa najnovších informácii v Európe klesla o 40 %. A hoci možnosti liečby aj v prípade onkologických ochorení napredujú, diagnóza rakovina významne ovplyvňuje život celej rodiny onkologického pacienta.

V prípade, že sú onkologickými pacientmi deti, jeden z rodičov automaticky zostáva na dlhodobej PN. Niekedy zostáva rodič (najčastejšie matka) s dieťaťom doma aj niekoľko rokov.

Ak sa o dieťa stará iba jeden z rodičov (napríklad matka samoživiteľka), rodina sa zvyčajne dostáva do veľkej finančnej tiesne až chudoby. Ohrozené sú, samozrejme, aj rodiny, v ktorých ochorie rodič. Príjmy v rodine klesajú.

Takéto rodiny sú zvyčajne odkázané na sociálne dávky, pomoc rôznych organizácií (najmä občianskych združení), na finančné zbierky a rodiny si často berú pôžičky, aby ťažké obdobie prežili.

Union ako prvá poisťovňa na Slovensku poskytuje možnosť poistiť sa pre prípad onkologického ochorenia. Poistenie umožní počas liečby aj v rekonvalescencii finančne zabezpečiť rodinu a pri uzatvorení poistenia rodiča, je dieťa poistené zadarmo.

Viac informácií o poistení onkologických chorôb si prečítajte na https://www.union.sk/poistenie-proti-rakovine/.

Poistenie onkologických chorôb vás finančne podrží, aby ste sa mohli plne sústrediť na liečbu. Navyše získate overenie diagnózy a poistenie detí na zmluve rodiča zadarmo.

Zdroje:

Návštevy lekárov ľudia odkladali na neskôr. Môže stúpnuť nárast onkologických pacientov. TA3 [online]. 22. 5. 2021 [cit. 2021-5-24]. Dostupné z: ta3.com

NCZI Pprináša viac údajov o onkologických ochoreniach. NCZI Národné centrum zdravotníckych informácií [online]. [cit. 2021-5-24]. Dostupné z: nczisk.sk

(Ne)ľahký život mladého onkopacienta a jeho blízkych. OZ Amazonky [online]. 25. 7. 2019 [cit. 2021-5-24]. Dostupné z: ozamazonky.sk

Promama

Sme tím žien, ktorý sa s veľkým nadšením stará o Promamu. Chceme byť miestom, ktoré vám poradí, podporí vás a ukáže materstvo také, aké v skutočnosti je. Redakčný tím Promamy pripravuje niektoré články, hľadá na webe relevantné a zaujímavé informácie na tehotenské a materské témy. V spolupráci s odborníkmi, ale aj ochotnými mamičkami či oteckami, vymýšľa a realizuje prípravu redakčných videí.

Promama