Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Divadielko, čítačky a škola počas karantény? Všetko z toho nájdete na internete!

aktivity na doma, domáca škola pre školopovinné deti, mama sa učí s deťmi

Veríme, že máte tú možnosť a sedíte s deťmi #zodpovednedoma ako my v Promame a tiež idú vaše deti vyletieť z kože. A rovnako ako my neviete, čo skôr, pretože okrem rodiny musíte často zvládať aj prácu z domu. Našťastie, na internete pribúdajú nové vzdelávacie iniciatívy, čítačky a divadielka, ktoré nám všetkým aspoň trochu uľahčia život.

aktivity na doma, domáca škola pre školopovinné deti, mama sa učí s deťmi

Rozprávkový svet MaKiLe

Divadielko MaKiLe prináša rozprávky na pokračovanie na svojom facebookovom profile. Online dobrodružstvá Lenky Kikilienky sú netradičné, ale vysoko aktuálne. Do lesa zavíta nový návštevník bacil Koroš, ktorý nakazí jedno zvieratko za druhým. Nebojte sa, predstavenie nešíri paniku. Dej je veselý a deti si navyše osvoja základné zásady hygieny. Divadielko sa vysiela naživo cez facebook vždy o 10:10, večer o 18:18 sú na programe čítačky. FB adresa: Rozprávkový svet MaKiLe, archív nájdete aj na youtube: Agentúra MaKiLe, s. r. o.

Zuzana Fialová číta deťom

Ste na instagrame? Tak oblečte deti aj samých seba pekne do pyžamiek, zoberte mobil alebo tablet a prihláste sa na instagramový profil @zuzana_fialova_official. Každý večer o 19:30 je na programe živá čítačka príbehov Pipi dlhej pančuchy v podaní známej herečky. Odporúčame ako príjemnú oddychovku nielen pre deti, ale aj pre dospelých.

Prečítam ti rozprávku 

Čítačky rozprávok pre malé deti organizuje aj kníhkupectvo Martinus. Akciu odštartovala v nedeľu komička Lujza Garajová Schrameková, ktorá deťom prečítala príbehy veľryby Gerdy. Denne budú pribúdať ďalšie rozprávky od iných hercov, všetky nájdete na youtubovom kanáli Martinus.sk.

Laci Strike Academy z domu

Čo takto využiť karanténu na to, aby sme sa s deťmi naučili parádny tanec? Pomôže Laci Strike, ktorý sprístupňuje zadarmo svoju online tanečnú školu. Vo videách na www.strike.sk nájdete vysvetlenie každého jedného kroku a pohybu až po zložité skupinové choreografie.

Učí telka

Česká televízia rozbieha od pondelka domáce vyučovanie. Škola začína denne od 9:00 na kanáli ČT2, jeden učiteľský blok trvá 30 minút a postupne sa vystriedajú vždy všetky ročníky. UčiTelka, ako sa program volá, myslela aj na staršie deti, ktoré sa potrebujú pripraviť na prijímačky. Prípravku z českého jazyka asi slovenské deti nevyužijú, ale vo štvrtok o 14:00 je v rozvrhu matematika.

Poučné hry s vlcata.sk

Pátrate po pútavých edukatívnych hrách pre deti? Výborný zoznam nájdete na webstránke www.vlcata.sk. Najskôr si zvolíte vek dieťaťa, operačný systém, prípadne aj tému. K dispozícii sú logické, objaviteľské, strategické, historické a iné témy. V súčasnej situácii odporúčame hru, v ktorej deti pochopia šírenie vírusových epidémií, alebo sa môžu stať dispečerom záchrannej služby.

Dejepis Inak

O youtubových blogeroch si môžeme myslieť všeličo, ale tento blog má naozaj význam. Dejepis Inak vedie vyštudovaná učieteľka dejepisu Sandra Sviteková a nie je to žiadna nuda. Sandra deckám porozpráva o Berlínskom múre, o Nežnej revolúcii, o Mníchovskej dohode, ale napríklad aj o tom, ako ženy v minulosti zvládali menštruáciu. K dispozícii nie sú len dejepisné videjká, ale množstvo iných, často veľmi aktuálnych tém.

Povinná literatúra s Baštrngom

Michal Kubovčík nie je len herec z Hornej Dolnej. Stojí aj za úspešným vzdelávacím projektom Baštrng, ktorý má už vyše 70 tisíc odberateľov. Pointa? Michal vie prerozprávať súčasným jazykom klasické diela slovenskej literatúry. Hviezdoslavovu Hájnikovu ženu, Mor ho od Sama Chalúpku, Ťapákovcov Boženy Slančíkovej Timravy, atď, atď. Srandovné a hlavne nenápadné učenie nájdete na kanáli youtube, stačí zadať do vyhľadávača Baštrng.

Matematika s B-akadémiou

Tento kanál je hlavne o matematike a nájdete na ňom učivo základnej a strednej školy. Neviditeľný učiteľ jednoduchým spôsobom na tabuli vysvetlí sčítavanie, násobilku, zlomky, funkcie, ale aj kombinatoriku či vektory. Nájdete tu dokonca lekcie, ktoré vášho žiaka pripravia na maturitu, testovanie deviatakov alebo piatakov. Kurzy nájdete na kanáli youtube alebo na www.b-akademia.sk.

Povinná literatúra na Trojke

Usaďte svojho budúceho maturanta pred televízor o 9:30 a nalaďte Trojku. Každý deň až do 27. marca bude na programe adaptácia klasického diela slovenskej literatúry. V pondelok to bude Dobrodružstvo pri obžinkoch, v utorok dráma Kolíska z obdobia SNP, v stredu Tri gaštanové kone, vo štvrtok Peter a Lucia, v piatok je na programe Kukučínov Keď báčik z Chochoľova umrie. A možno ani neumrie, keď bude dodržiavať karanténu.

Matika.in podľa Hejného

Skvelá webová adresa, na ktorej si deti prvého stupňa základných škôl precvičia matematiku podľa Hejného metódy. Jednotlivé témy sú prehľadne rozdelené podľa ročníkov, ale aj podľa tém a aktivít. Môžete si vybrať sčítanie, odčítanie, násobilku, ale aj číselné pyramídy, skladanie parkiet a ďalšie interaktívne úlohy. Stránka je urobená veľmi prehľadne a hlavne motivujúco. Deti sa môžu na začiatku prihlásiť pod konkrétnym menom alebo prezývkou a po splnení jednotlivých úloh zbierajú odznaky a trofeje. Úspešní riešitelia si môžu na konci vytlačiť personalizovaný diplom!

Fenomény sveta

Zážitkové vzdelávacie balíčky sú primárne určené na vyučovanie na druhom stupni základných škôl. No keďže školy sú momentálne zatvorené, Fenomény sveta sú do 15. apríla dostupné pre všetkých, a to úplne zadarmo. Stačí, ak pri prihlásení zadáte aktivačný kód: skolazdomu. Vybrať si môžete z piatich tém: voda, slnko, vzduch, kultúra a komunikácia. Každý balíček obsahuje veľa špičkových videí z produkcie BBC, kvízy, hry a ďalšie zaujímavé aktivity. Viac na www.fenomenysveta.sk.

Viemepoanglicky.sk

Drvenie sa slovíčok a viet z učebnice môže byť nuda. Príjemným spestrením je projekt www.viemepoanglicky.sk, kde si s deťmi precvičíte slovnú zásobu, gramatiku, písanie aj počúvanie hovoreného slova. Učivo si môžete vyhľadať podľa ročníka, ale aj podľa jednotlivých tém či gramatického problému. Lekcie sú interaktívne, čiže deti (ale aj dospelí) vypĺňajú, lúštia krížovky, čítajú vtipy, počúvajú a interpretujú nahratý text.

Viemeposlovensky.sk

Dochádza vám fantázia pri diktátoch a cvičeniach na vybrané slová? Inšpiráciu nájdete na www.viemeposlovensky.sk, kde nájdete učivo pre prvý stupeň základných škôl. Diktáty, doplňovačky, cvičenia na písanie čiarok, úlohy na čítanie s porozumením a (takmer) všetko ostatné potrebné pre zvládnutie slovenského jazyka.

Škola s Kozmixom

Tento šikovný vzdelávací portál je štandardne uzamknutý. Vzhľadom k výnimočnej situácii sa ho prevádzkovatelia rozhodli zadarmo sprístupniť pre všetky deti (a ich rodičov). Stačí sa prihlásiť na https://moj.kozmix.sk/ a zadať aktivačný kód: skolazdomu. Potom si už len stačí zvoliť daný ročník, príslušný predmet a tému. Súčasťou každej lekcie sú zaujímavé videá, kvízy, rôzne hry a pracovné listy. Inovatívny projekt vzdelávacieho centra Edulab je určený pre žiakov prvého stupňa základných škôl.

Zábavná geografia s geograf.in

Aj cestovať sa dá! Pravdaže, prstom po mape. Na webstránke www.geograf.in sa bez registrácie dozviete všeličo zaujímavé o zemeguli, ale aj o jednotlivých krajinách.

Zavretá škola - ako učiť doma

Viac tipov na dobré vzdelávacie webstránky či youtubové kanály ponúka facebooková stránka Zavretá škola – ako učiť doma. Na rozdiel od ulíc to tu celkom žije. Každý deň pribúdajú nové tipy na vzdelávacie webky, inšpirácie, aktivity pre deti a ďalšie informácie, či už od rodičov alebo učiteľov.

Silvia Gašparcová

Autorka: Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí 🙂

Silvia Gašparcová

Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí :-)

Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí :-)

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.