……………

Digitálny Covid preukaz EÚ cez mobilnú aplikáciu Union

európsky digitálny covid preukaz
Union zdravotná poisťovňa je pripravená na vydávanie Digitálnych Covid preukazov EÚ, ktoré začnú na území Európskej únie platiť od 1. júla 2021.
európsky digitálny covid preukaz

Nezabudnite si stiahnuť mobilnú aplikáciu od Unionu – vďaka nej získate svoj Digitálny Covid preukaz EÚ.

Digitálny Covid preukaz EÚ je dostupný v najnovšej verzii mobilnej aplikácie 1.7.0., ktorá je dostupná pre operačné systémy Android a iOS. Okrem toho ho je možné získať na všetkých pobočkách Unionu po celkom Slovensku alebo priamo cez stránku korona.gov.sk, prípadne cez aplikáciu Green pass.

Zdravotná poisťovňa Union je plne pripravená na vydávanie Digitálnych Covid preukazov EÚ, ktoré začnú na území Európskej únie platiť od 1. 7. 2021.

„Naši poistenci ich môžu získať na všetkých pobočkách po celom Slovensku alebo jednoducho cez mobilnú aplikáciu, vďaka ktorej si môžu stiahnuť certifikát priamo do svojho mobilu,“ hovorí Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia v Unione.

Atoms/icons/40/black/chcem_nahlasit_skodovu_udalost-40

Vaše výsledky antigénových alebo PCR testov nájdete už aj v najnovšej verzii mobilnej aplikácie 1.7.1., ktorá je dostupná pre operačné systémy Android a iOS. Stiahnite si najnovšiu verziu našej mobilnej aplikácie a majte svoje zdravie stále poruke.

Platnosť Digitálneho Covid preukazu EÚ bude rovnaká, ako keby si ho poistenec stiahol cez štátny systém – ide o identické a rovnocenné dokumenty.

Aktuálnosť údajov v aplikácii bude závisieť od rýchlosti, s akou bude Union zdravotná poisťovňa dostávať dáta od NCZI – to znamená, že vždy, keď dostaneme najnovšie údaje, napríklad o tom, že niekto z našich poistencov bol zaočkovaný druhou dávkou vakcíny, automaticky to ihneď nahráme do systému bez ďalšieho zdržiavania.

Ako prvé nájdu vo svojich mobilných aplikáciách poistenci Unionu certifikáty o očkovaní, následne pribudnú aj informácie o výsledkoch antigénových a PCR testov alebo aj o prekonaní ochorenia Covid 19.

„Obrovskou výhodou mobilnej aplikácie od Unionu je, že naši poistenci nemusia zakaždým žiadať o aktualizáciu údajov v aplikácii, tie sa budú automaticky prepisovať na základe najnovších informácií od NCZI,“ vysvetľuje E. Májeková.

Zľava

Máme pre vás zľavu až 31 % na covid-19 testy vo viacerých laboratóriách na Slovensku.

Dôležité informácie a novinky o covid-19