Zdieľať

Dovolenka na Slovensku: Predstavujeme vám najkrajšie jazerá

Napriek tomu, že na Slovensku nemáme more, naša malá krajina sa môže pýšiť prekrásnymi jazerami a vodnými plochami, ktoré sú v tieto teplé a slnečné dni ako stvorené na chvíle strávené s rodinou. Prinášame vám niekoľko tipov na dovolenku pri slovenských jazerách, tak sa pokojne nechajte inšpirovať. :-)

Beňatinské jazero

Malebné travertínové jazierko Beňatina je skutočným slovenským unikátom. Ak ste nadšeným turistom a milovníkom prírodných krás, toto miesto vám má naozaj čo ponúknuť. Pokiaľ sa ho rozhodnete navštíviť, naskytne sa vám pohľad pripomínajúci nádherné filmové scenérie.

V minulosti sa na jeho mieste nachádzal travertínový lom, ktorý časom zaplavila spodná voda. Vzniklo tak čarovné tyrkysové jazierko, ktoré ľudia často nazývajú aj malé Chorvátsko, pretože svojou farbou pripomína Plitvické jazerá. Ďalšou zaujímavosťou jazera je červený odtlačok zhruba 5 metrov dlhej pravekej ryby na útese, vďaka čomu ho niektorí nazývajú aj Beňatinská veľryba.

Počúvadlo

Jazero Počúvadlo patrí medzi najnavštevovanejšie destinácie v okolí Banskej Štiavnice. Táto umelo vytvorená, 12-hektárová vodná nádrž je veľmi obľúbenou a vyhľadávanou lokalitou v lete, ale i v zime. Na svoje si tu prídu chatári, turisti, milovníci kúpania, alebo rybolovu. V lete sa tu bežne organizuje množstvo detských táborov a najrôznejších miestnych kultúrnych podujatí, ktoré sú určené pre všetky vekové kategórie.

Fanúšikov turistiky určite poteší fakt, že Počúvadlo je zároveň východiskom na najvyšší kopec Štiavnických vrchov – Sitno. To je ako stvorené na celodenné výlety s vašimi ratolesťami, ktoré určite ocenia jeho bohatú faunu a flóru.

Sĺňava

A máme tu niečo pre dobrodružnejšie povahy! Vodná nádrž Sĺňava je najpopulárnejšou letnou rekreačnou oblasťou vo svetoznámych piešťanských kúpeľoch.

V blízkosti vodnej plochy sa nachádzajú dva kempingy, niekoľko hotelov, penziónov a požičovne rôznych športových potrieb. Ak patríte medzi milovníkov vodných športov, či už vodného lyžovania, kanoistiky, veslovania, windsurfingu, alebo jachtárstva, ste na správnej adrese!

V priebehu leta sa na Sĺňave uskutočňujú viaceré športové podujatia. Najväčšiu pozornosť pútajú preteky vo vodnom lyžovaní, alebo na kajakoch. Ak by bolo adrenalínu dosť, je tu aj možnosť oddychu na vyhliadkovej lodi, ktorá kotví pri Kolonádovom moste v Piešťanoch.

V okolí nádrže je vybudovaná 12-kilometrová asfaltová trasa pre cyklistov a korčuliarov. Výskyt rozmanitých druhov rýb ocenia najmä rybárski nadšenci, deťom sa naopak určite zavďačíte návštevou umelo vytvoreného vtáčieho ostrova, ktorý je prírodnou rezerváciou a hniezdia tu i mnohé vzácne druhy vtákov. 🙂

Liptovská Mara a okolie

Liptov, ktorý je mimoriadne obľúbený najmä v zimných mesiacoch kvôli lyžovačkám, má jednoznačne čo ponúknuť v každom ročnom období. V lete sa totiž mení na doslova kúpací raj!

Medzi dvoma aquaparkami sa totiž nachádza obec Liptovský Trnovec, v ktorého blízkosti leží najväčšia slovenská vodná nádrž – Liptovská Mara. Vďaka svojej rozsiahlosti si často vysluhuje prívlastok slovenské alebo liptovské more.

Počas letných mesiacov je Liptovská Mara obľúbeným miestom na trávenie dovoleniek alebo voľných chvíľ s rodinou či priateľmi. Toto príjemné miesto je veľkým lákadlom aj pre mnohých turistov, ktorí sem pravidelne prichádzajú z Česka, Poľska, ale i ostatnej západnej Európy. Ak vás už plávanie unaví, môžete využiť bohaté možnosti rybolovu, previezť sa loďou, alebo zažiť trochu adrenalínu na vodnom skútri.

Ubytovanie v okolí Liptovskej Mary nie je žiaden problém. Hotely, penzióny, chaty alebo apartmány sa tu nachádzajú doslova na každom kroku. Je už len na vás, či túžite po ubytovaní čo najbližšie k vode alebo uprednostníte pobyt bližšie k nádhernej prírode Nízkych Tatier.

Aby ste sa vy aj vaša rodina cítili chránení, nezabudnite pred cestou uzavrieť naše krátkodobé cestovné poistenie, ktoré okrem iného zahŕňa aj komplexné poistenie pre váš pobyt na Slovensku a neobmedzené krytie v poistení liečebných nákladov. Navyše ho môžete uzavrieť pohodlne online, pomocou našej aplikácie alebo SMS správou.

Veríme, že si leto s rodinou užijete naplno a najmä bez úrazov. 🙂

Chcem si uzatvoriť cestovné poistenie

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.