Zdieľať

8 praktických vecí v kabelke tehuľky

tehotná žena s kabelkou

Počas tehotenstva každé kilečko navyše predstavuje enormnú záťaž. Preto by aj kabelka tehotnej ženy mala obsahovať naozaj iba nevyhnutné veci. Na čo by ste nemali nikdy zabudnúť a čo sa vám môže zísť?

tehotná žena s kabelkou

Tekutiny

Pitný režim je dôležitý pre každú budúcu maminu. Ešte skôr, než vyjdete z domu, pridajte si do kabelky fľašu s vodou. Stačí aj pollitrové balenie. Väčšie fľaše radšej nechajte doma. Môžete vyskúšať ekologické fľaše zo špeciálneho typu skla, ktoré sú ľahké a raz-dva pripravené na ďalšie použitie.

Vreckovky a dezinfekčný gél

Títo dvaja pomocníci sú síce malí, no prinášajú obrovský úžitok. Pri návšteve lekára, obchodného centra, ako aj na obyčajnej prechádzke prichádzate do kontaktu s množstvom baktérií. Malé balenie dezinfekčného gélu určite využijete, rovnako aj papierové vreckovky. Asi neexistuje žiadna tehuľka, ktorá by sa aspoň raz počas tehotenstva nechtiac nezašpinila nejakou pochúťkou.

Ľahký snack

Aj počas jedinečného obdobia tehotenstva môžete myslieť na zdravý životný štýl. Hoďte si do kabelky müsli tyčinku, zopár orieškov, kúsok horkej čokolády či banán. Možno na snack nebudete mať chuť hneď. V správnej chvíli vás však môže uchrániť pred záchvatom vlčieho hladu, ktorý z času na čas prepadne každú tehotnú ženu. Budete pripravená, aby ste nejedli hlava-nehlava nezdravé veci.

Doklady

Tehotenskú knižku väčšinou nosíte do tehotenskej poradne. Lepšie však je, ak ju budete nosiť stále so sebou. Niekedy stačí nevoľnosť či iná drobná komplikácia. V tehotenskej knižke máte zapísané všetko potrebné, vďaka čomu vám bude prípadná prvá pomoc poskytnutá oveľa rýchlejšie. V kabelke by vám nemali chýbať ani lieky či tehotenské vitamíny. Možno sa vonku zdržíte dlhšie, než ste predpokladali, preto vám príde vhod, keď ich budete mať pri sebe.

Náhradné nohavičky a „intímky“

V tehotenstve vám telo pripraví nejedno nečakané prekvapenie. Únik moču, špinenie či silný výtok nie je nič príjemné. Preto si skúste do kabelky pribaliť aj náhradné nohavičky a hygienické vložky. V prípade potreby si ich kedykoľvek vymeníte na dostupnej toalete.

Krém na ruky a dezodorant

Každá drogéria ponúka sortiment produktov v malom balení, ktoré sú určené do kabelky. Určite sa vám oplatí so sebou nosiť aj malé balenie krému na ruky, ktorý ochráni citlivú tehotenskú pokožku pred vysušením. Počas tehotenstva mnohé budúce mamičky zaznamenajú aj častejšie potenie. Aby ste sa vyhli nepríjemnému zápachu, hoďte si do kabelky aj dezodorant.

Atoms/icons/80/grey-green/info-80

Tip od nás

Na čo nezabúdať pri cestovaní a na čo si treba dať pozor? Prečítajte si v článku o cestovaní v tehotenstve.

Čítačka elektronických kníh

V čakárni u lekára ide čas vždy akosi pomalšie. Ťažkú knihu vymeňte za čítačku elektronických kníh. Miesto jednej knihy môžete mať pri sebe stovky titulov. Navyše, až tak nezaťaží oči ako pozeranie do mobilu, čo je ďalšie veľké plus čoraz obľúbenejších čítačiek. Čítačka e-kníh nie je jednorazová záležitosť. Ak jej prídete na chuť, budete ju neustále nosiť so sebou.

Telefón

Už dávno je preč doba, kedy sme vedeli všetky dôležité čísla naspamäť. Pri odchode z domu si nikdy nezabudnite skontrolovať, či vám v kabelke nechýba telefón. Predsa len, v tehotenstve budúce mamičky zabúdajú vďaka hormonálnym zmenám častejšie.

A na záver nezabudnite… Počas pandémie koronavírusu si vždy pribaľte aj neodmysliteľné rúško.

Michaela Galambošová

Autorka: Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

Michaela Galambošová

Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.