Zdieľať

7 situácií, kedy potrebujete komplexné individuálne zdravotné poistenie

komplexne individualne zdravotne poistenie

Hovorí sa, že zdravie si za peniaze nekúpime. A je to, samozrejme, pravda. Investovať do kvalitnej zdravotnej starostlivosti, ktorá zabezpečí, že o vás bude postarané, keď bude vaše zdravie ohrozené, sa však už našťastie dá.

komplexne individualne zdravotne poistenie

 

Poisťovňa UNION vám ako jediná na Slovensku ponúka komplexné individuálne zdravotné poistenie Zdravie MAXI, ktoré vás ochráni aj v týchto siedmych situáciách, v ktorých by ste inak ostali bez pomoci.

 

1. Keď adrenalínový zjazd na bicykli ubrzdíte zubami

Jarné počasie nás láka vyraziť konečne do prírody a naplno si užiť ten hriešne drahý bicykel, na ktorý celú zimu padal prach. Cyklisti sú však rovnako náchylní na pády ako motorkári, no s jedným drobným rozdielom – máloktorý z nich nosí integrovanú helmu, ktorá by im ochránila aj spodnú časť tváre. A tak sa mnoho pádov končí návštevou zubnej chirurgie, ktorá spája dva finančne mimoriadne náročné odbory – chirurgiu a zubárstvo. Toto je presne ten moment, kedy by človek dal aj posledné peniaze za to, aby sa mohol opäť normálne a bez bolesti najesť. S poistením Zdravie MAXI sa o finančnú stránku starať nemusíte.

 

2. Keď vás v zahraničí dostane aj niečo horšie ako cestovateľská horúčka

Letenky asi ešte nikdy neboli také lacné ako teraz, a tak niet divu, že nás to láka aj do exotických krajín, o ktorých sme kedysi len snívali. Ale s exotikou sa spájajú aj choroby, o ktorých vaše telo ešte nepočulo. To, čo miestni považujú za bežnú chrípku, vás môže spoľahlivo poslať na jednotku intenzívnej starostlivosti do nemocnice. A tie sú v zahraničí drahé. Našťastie, poistenie Zdravie MAXI myslí aj na tieto prípady.

 

3. Keď zistíte, že nemocničnú stravu ste ochotný znášať maximálne jeden deň

Jednodňová chirurgia je stále populárnejšia a niet divu. Zákroky, ktoré kedysi znamenali týždňový pobyt v nemocnici, sa dajú v dnešnej dobe zvládnuť s jednodňovou návštevou zdravotníckeho zariadenia a s doliečením v pohodlí a komforte domáceho prostredia. Že sa vám táto myšlienka pozdáva oveľa viac ako týždeň v nemocničnej izbe s cudzími ľuďmi a stravou, ktorá si svoje dobré meno ešte musí vyslúžiť? Nie je problém, z poistenia Zdravie MAXI vám ju radi preplatíme.

 

4. Keď druhú polovicu plánovanej turistickej trasy preletíte v záchranárskom vrtuľníku

Vtipy o českých turistoch bokom, úraz na horách sa môže stať každému a to bez ohľadu na to, či ste na slovenských horách alebo v zahraničí. Horská služba je plná profesionálov, ktorí urobia všetko, čo je v ich silách preto, aby vás z prekérnej situácie dostali. Ako to však už s prácou profesionálov býva, je drahá. A ak sa do veci zapojí aj vrtuľník, tak sa náklady začínajú šplhať do výšky, kedy by väčšina zachránených splácala svoj dlh väčšinu života. Je preto skvelé, že s poistením Zdravie MAXI to vybavíme za vás. Vy si len dávajte pozor, lebo nepotrebovať Horskú službu je vždy lepšie, ako oceňovať ich profesionalitu.

 

5. Keď sa vám v lekárni budú snažiť predať celú budovu a nie len jeden liek

No dobre, to sme možno trochu prehnali, ale občas má človek naozaj pocit, že doplatok za lieky na lekársky predpis by sa mal skôr volať splátka hypotéky lekárne. Ceny liekov neustále rastú a výška doplatkov tiež. Je preto fajn mať poistenie, ktoré to rieši za vás a tieto zvýšené náklady vám uhradí. Ako poistenie Zdravie MAXI.

 

6. Keď si uvedomíte, že najdrahší materiál sveta je očividne šošovka vašich okuliarov

Ak ste si niekedy kupovali dioptrické okuliare, potom určite viete, že pre mnoho ľudí je to ten najdrahší „módny” doplnok, aký si kedy zadovážili. Okuliare sú jednoducho drahá záležitosť a ako vyplýva už z ich podstaty, ak ich raz potrebujete, tak je to investícia, ktorej sa nevyhnete. Je preto skvelé, že poistenie Zdravie MAXI vám ponúka až 80 % doplatok na optické pomôcky predpísané lekárom. A ak vám oči slúžia, ale napríklad kĺby už menej, tak sa nič nebojte, poistenie pokrýva aj ďalšie zdravotnícke pomôcky.

 

7. Keď zistíte, akú obrovskú hodnotu má pre človeka prítomnosť blízkeho v nemocnici

Návšteva nemocnice sa takmer automaticky spája s traumatizujúcim zážitkom a niet divu, do nemocnice človek chodí, len keď má zdravotný problém alebo úraz. A práve v tejto chvíli najviac ocení blízkosť niekoho známeho, člena rodiny. Aj preto vám v rámci poistenia Zdravie MAXI ponúkame preplácanie nákladov sprievodcu pri hospitalizácii dieťaťa do 15 rokov, ale aj prípadné cestovné náklady vašich blízkych, ak by vás šli navštíviť do nemocnice vzdialenej viac ako 50 kilometrov od bydliska.

Momentov, v ktorých oceníte komplexné individuálne zdravotné poistenie Zdravie MAXI , je, samozrejme, oveľa viac a všetky nájdete na našej stránke. My vám len želáme, aby ste nezažili ani jednu z vyššie spomenutých situácií, ale ak náhodou áno, tak sme tu pre vás.

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Tieto články by ťa mohli zaujímať

Tieto články
by ťa mohli zaujímať

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia