Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

10 benefitov Union zdravotnej poisťovne pre budúce mamy, tehuľky, mamičky a bábätká

Výhody Union zdravotnej poisťovne pre mamy a bábätká

Benefity ušité na mieru pre všetky mamy a ich deti, ale aj pre páry snažiace sa o otehotnenie. Viete, čo všetko poistením v Union zdravotnej poisťovni môžete získať?

Výhody Union zdravotnej poisťovne pre mamy a bábätká

Keď sa nedarí otehotnieť

Páry, ktoré majú problém s prirodzeným počatím dieťatka a neplodnosťou, prechádzajú veľkým množstvom vyšetrení a zákrokov. Na Slovensku zdravotné poisťovne podľa zákona uhrádzajú najviac tri cykly výkonov asistovanej reprodukcie ženám do dovŕšenia veku 39 rokov.

Union zdravotná poisťovňa však v rámci programu Union Family ide ešte ďalej a ponúka unikátny benefit vo forme príspevkov na výkony a vyšetrenia, ktoré si doteraz museli páry financovať sami:

Tehuľky

Starostlivosť o zuby

Tehotným ženám sa odporúča pravidelne navštevovať zubára. Aj keď tvrdenie, že každé dieťa stojí mamu jeden zub nie je pravdivé, budúce mamičky sú naozaj viac náchylné na dentálne problémy. Vplyvom zmien slizníc v tehotenstve dochádza častejšie ku krvácaniu ďasien a ženy trpiace rannými nevoľnosťami sú viac ohrozené vznikom zubného kazu.

Preto budúce mamičky určite ocenia benefit Union zdravotnej poisťovne, ktorá všetkým svojim poistencom prináša ročný bonus 100 € na dentálnu hygienu a ošetrenie u zubára. Výhodou je, že tento príspevok mamička môže použiť jednorazovo alebo na viac ošetrení počas celého roka.

Pôrodná asistencia

Budúce aj čerstvé mamičky majú špeciálne potreby, čo sa týka zdravotnej starostlivosti, ale aj prípravy na pôrod a rolu mamy.

V rámci prenatálnej a popôrodnej starostlivosti fungujú vo svete aj u nás pôrodné asistentky, ktoré ženy citlivo a individuálne sprevádzajú týmto náročným obdobím.

Union zdravotná poisťovňa ako jediná uhrádza zdravotnú starostlivosť poskytovanú licencovanou pôrodnou asistentkou.

Mamička si ju môže zavolať k sebe domov pred pôrodom aj po narodení bábätka. V domácom prostredí jej poradí, ako sa pripraviť na pôrod a neskôr jej pomôže riešiť komplikácie v šestonedelí či otázky k starostlivosti o dieťatko.

Knižný denník Naše dieťatko

Prvé momenty v živote dieťatka sú čarovné a neopakovateľné. Mamičky poistené v Union zdravotnej poisťovni môžu zadarmo získať krásnu knižku Naše dieťatko, kam si tieto momenty môžu jednoducho zapísať – ako vyberali meno dieťatka, aký má rodostrom, ako sa narodilo, kedy mu vyšli prvé zúbky alebo kedy urobilo prvé kroky.

Dieťatko

Balík v hodnote 100 €

Na bábätká poistené v Union zdravotnej poisťovni, môžete aktuálne využiť špeciálny benefit vo výške 100 €, ktorý sa skladá z troch príspevkov:

Ďalšie skvelé výhody, ktoré môžete využiť pre vaše dieťatko:

Vrátenie doplatkov za lieky

Imunita detí sa vyvíja už v tehotenstve a potom pokračuje ďalej po narodení. Pre nezrelosť imunitného systému sú však malé deti náchylnejšie na rôzne infekcie. Znamená to častejšie návštevy lekára a vysoké účty z lekárne.

Preto sa Union zdravotná poisťovňa rozhodla vrátiť svojim poistencom doplatky za lieky a dietetické potraviny v neobmedzenej výške. O ich vrátenie môže rodič jednoducho požiadať prostredníctvom online pobočky.

Očkovanie

Okrem povinných očkovaní, ktoré bábätko po narodení absolvuje, je možné zaočkovať dieťa aj proti ďalším ochoreniam. V tomto prípade však vakcíny hradí rodič sám a ich cena sa môže vyšplhať aj na niekoľko stoviek eur.

Union zdravotná poisťovňa však podporuje prevenciu aj v tejto oblasti, a preto rodičom ako jediná na trhu prispieva na nepovinné očkovania proti:

Zúbky

Zubní lekári odporúčajú umývať už prvé zúbky a rovno po ich prerezaní navštíviť ambulanciu detského zubára. Nepravidelné preventívne prehliadky sú jednou z najčastejších chýb, ktorú robia rodičia pri starostlivosti o zuby svojich ratolestí. Zdravotné poisťovne preplácajú dentálnu starostlivosť do určitej výšky a doplatky si poistenec hradí sám.

Preto Union zdravotná poisťovňa poskytuje rodičom príspevok vo výške 100 € na dentálnu starostlivosť pre každé dieťa. Veď zdravé zúbky sú základom celkového zdravia dieťatka.

Prekvapilo vás, koľko výhod môžete získať poistením v Union zdravotnej poisťovni? Nenechajte si tieto informácie iba pre seba, podeľte sa o ne aj s kamarátkami či známymi a zdieľajte náš článok! 

Promama

Promama

Sme tím žien, ktorý sa s veľkým nadšením stará o Promamu. Chceme byť miestom, ktoré vám poradí, podporí vás a ukáže materstvo také, aké v skutočnosti je. Redakčný tím Promamy pripravuje niektoré články, hľadá na webe relevantné a zaujímavé informácie na tehotenské a materské témy. V spolupráci s odborníkmi, ale aj ochotnými mamičkami či oteckami, vymýšľa a realizuje prípravu redakčných videí.

Promama

Sme tím žien, ktorý sa s veľkým nadšením stará o Promamu. Chceme byť miestom, ktoré vám poradí, podporí vás a ukáže materstvo také, aké v skutočnosti je. Redakčný tím Promamy pripravuje niektoré články, hľadá na webe relevantné a zaujímavé informácie na tehotenské a materské témy. V spolupráci s odborníkmi, ale aj ochotnými mamičkami či oteckami, vymýšľa a realizuje prípravu redakčných videí.

Pomohla ti táto odpoveď?