Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Benefity pre bábätká, s ktorými naozaj ušetríte

Výhody Union zdravotnej poisťovne pre mamy a bábätká

Benefity ušité na mieru pre všetky mamy a ich deti, ale aj pre páry snažiace sa o otehotnenie. Viete, čo všetko poistením v Union zdravotnej poisťovni môžete získať?

Výhody Union zdravotnej poisťovne pre mamy a bábätká

Článok bol aktualizovaný v apríli 2024 z dôvodu zrušenia zubného benefitu Ministerstvom zdravotníctva SR.

Keď sa nedarí otehotnieť

Páry, ktoré majú problém s prirodzeným počatím dieťatka a neplodnosťou, prechádzajú veľkým množstvom vyšetrení a zákrokov. Na Slovensku zdravotné poisťovne podľa zákona uhrádzajú najviac tri cykly výkonov asistovanej reprodukcie ženám do dovŕšenia veku 39 rokov.

Union zdravotná poisťovňa však v rámci programu Union Family ide ešte ďalej a ponúka unikátny benefit vo forme príspevkov na výkony a vyšetrenia, ktoré si doteraz museli páry financovať sami:

Tehotné ženy

Starostlivosť o zuby

Tehotným ženám sa odporúča pravidelne navštevovať zubára. Aj keď tvrdenie, že každé dieťa stojí mamu jeden zub nie je pravdivé, budúce mamičky sú naozaj viac náchylné na dentálne problémy. Vplyvom zmien slizníc v tehotenstve dochádza častejšie ku krvácaniu ďasien a ženy trpiace rannými nevoľnosťami sú viac ohrozené vznikom zubného kazu.

Pôrodná asistencia

V rámci prenatálnej a popôrodnej starostlivosti fungujú vo svete aj u nás pôrodné asistentky, ktoré ženy citlivo a individuálne sprevádzajú týmto náročným obdobím.

Preto matkám uhrádzame zdravotnú starostlivosť poskytovanú licencovanou pôrodnou asistentkou.

Matka si ju môže zavolať k sebe domov pred pôrodom aj po narodení bábätka. V domácom prostredí jej poradí, ako sa pripraviť na pôrod a neskôr jej pomôže riešiť komplikácie v šestonedelí či otázky k starostlivosti o dieťatko.

Dieťa

Balík v hodnote 300 eur

Na bábätká poistené v Union zdravotnej poisťovni, môžete aktuálne využiť špeciálny benefit vo výške 300 €, ktorý sa skladá z troch príspevkov:

Ďalšie skvelé výhody, ktoré môžete využiť pre vaše dieťa:

Vrátenie doplatkov za lieky

Imunita detí sa vyvíja už v tehotenstve a potom pokračuje ďalej po narodení. Pre nezrelosť imunitného systému sú však malé deti náchylnejšie na rôzne infekcie. Znamená to častejšie návštevy lekára a vysoké účty z lekárne.

Našim poistenkám a poistencom vraciame doplatky za lieky a dietetické potraviny v neobmedzenej výške. O ich vrátenie môže rodič jednoducho požiadať prostredníctvom online pobočky.

Očkovanie

Okrem povinných očkovaní, ktoré bábätko po narodení absolvuje, je možné zaočkovať dieťa aj proti ďalším ochoreniam. V tomto prípade však vakcíny hradí rodič sám a ich cena sa môže vyšplhať aj na niekoľko stoviek eur.

Podporujeme prevenciu aj v tejto oblasti, a preto rodičom ako jediná na trhu prispieva na nepovinné očkovania proti:

0
Príspevok

Na bábätko vám prispejeme až 300 €. Získajte príspevok na plienky Pampers, vybrané produkty HiPP, na kurz plávania alebo na monitor dychu.

Promama

Promama

Sme tím žien, ktorý sa s veľkým nadšením stará o Promamu. Chceme byť miestom, ktoré vám poradí, podporí vás a ukáže materstvo také, aké v skutočnosti je. Redakčný tím Promamy pripravuje niektoré články, hľadá na webe relevantné a zaujímavé informácie na tehotenské a materské témy. V spolupráci s odborníkmi, ale aj ochotnými mamičkami či oteckami, vymýšľa a realizuje prípravu redakčných videí.

Promama

Sme tím žien, ktorý sa s veľkým nadšením stará o Promamu. Chceme byť miestom, ktoré vám poradí, podporí vás a ukáže materstvo také, aké v skutočnosti je. Redakčný tím Promamy pripravuje niektoré články, hľadá na webe relevantné a zaujímavé informácie na tehotenské a materské témy. V spolupráci s odborníkmi, ale aj ochotnými mamičkami či oteckami, vymýšľa a realizuje prípravu redakčných videí.

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.