Zdieľať

Zmena na trhu s PZP. Zľava 20 % pre tých, ktorí jazdia málo

pzp online platte co najazdite
Či už na svojom aute prejazdíte desaťtisíce kilometrov alebo pár stoviek, za povinné zmluvné poistenie musíte vždy platiť rovnako. Aspoň, tak to bolo doteraz. Union, ako prvá poisťovňa na Slovensku začína odmeňovať vodičov, ktorí jazdia málo.
pzp online platte co najazdite

Union, ako prvá poisťovňa na Slovensku začína odmeňovať vodičov, ktorí jazdia málo

Až 300.000 Slovákov najazdí so svojimi autami menej ako 5000 kilometrov za rok, respektíve 13 kilometrov za deň. Počet vodičov, ktorí jazdia málo, sa však aj v dôsledku pandémie môže ešte zvýšiť. Veľa ľudí kvôli nej zmenilo svoje správanie a do práce cestuje menej, využíva home office, alebo alternatívne spôsoby dopravy ako napríklad kolobežky a časť ľudí o zamestnanie aj prišlo.

V Unione sa neustále snažíme meniť životy klientov k lepšiemu, preto vodičom, ktorí jazdia málo, dávame zľavu až 20 % na povinné zmluvné poistenie. Slováci tak môžu spolu ušetriť za rok niekoľko miliónov Eur len na PZP.

Zlacnené PZP ocenia napríklad dôchodcovia alebo rodiny, kde je jedno auto využívané podstatne menej ako druhé. Poteší aj vodičov, ktorí jazdia len na záhradu, na chatu, nákupy, prípadne na občasné jazdy do okresného mesta, alebo ľudí s tzv. „leštankami.“

Ako to vyzerá v realite? Koľko môžete ušetriť?

Dôchodca na Záhorí ušetrí takmer 20 €
Ak v súčasnosti platí dôchodca z Holíča s autom Škoda Fabia, ktorým jazdí len z miesta bydliska na záhradu, za PZP 97,40 €, po novom by to malo byť len 77,90 €.

Rodina z Humenného 23 €
Trojčlenná rodina z Humenného, ktorá vlastní auto značky Toyota určené najmä na nákupy alebo víkendové jazdy, môže ročne ušetriť 23 €.

Slobodný Bratislavčan až 44 €
Slobodný tridsiatnik z Bratislavy, ktorý má auto značky Audi a jazdí s ním len po meste, môže ušetriť až 44 € ročne.

Zmena na trhu s PZP
Infografiku v plnom rozlíšení si môžete pozrieť tu.

Ako získať zľavu?

Na webe poisťovne Union si vypočítate cenu na pzp online so zľavou 20 %. Následne odfotíte aktuálny stav kilometrov na svojom odometri a cez aplikáciu túto fotografiu odošle poisťovni. Tri dni pred výročím vás poisťovňa vyzve, aby ste cez aplikáciu odoslali aktuálny stav najazdených kilometrov. Ak bude tento nájazd nižší ako 5000 kilometrov, nič sa pre vás nemení. V prípade, ak najazdíte viac ako 5000 km, doplatíte poistné vo výške poskytnutej zľavy.

Často kladené otázky

Čo sa stane, ak prejazdím viac? Čakajú ma nejaké postihy?

Neprekvapia vás žiadne postihy, ani zvýšenie cien. Ak prejazdíte viac, doplatíte len rozdiel 20% zo zľavnenej ceny poistného.

Môžem poistné platiť aj v inom ako v ročnom intervale?

Frekvenciu platenia poistného si môžete nastaviť štvrťročne, alebo ročne.

Viem si k zľavnenému PZP pridať aj doplnkové poistenia?

Samozrejme. V prípade núdze na cestách doma i v zahraničí môžete využiť naše rozsiahle asistenčné služby. Pripoistiť si môžete úraz vodiča – odškodníme vodiča, ktorý v čase havárie šoféroval vozidlo. batožinu. Alebo batožinu – pokryje škody pri zničení alebo krádeži vecí, ktoré sa nachádzali vo vozidle.

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.